1. Dziś: * 9.00 msza z asystą oazy rodzin; * 10.30 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej; * 16.00 wymiana tajemnic różańcowych; * 17.30 nabożeństwo do NSJ.

* w kościele możemy nabywać opłatki na stół wigilijny. W komplecie opłatkowym są 3 opłatki duże i 2 małe. Ofiary z opłatków jak każdego roku przeznaczamy na ogrzewanie świątyni. Od 4 dni uruchomiliśmy już ogrzewanie kościoła. Chcemy utrzymać przez sezon grzewczy stałą temperaturę 12 C. Bardzo prosimy wchodzących do kościoła, aby zamakali drzwi.

* PZ Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Są trzy rodzaje pięknych świec .Zapalimy je podczas Wigilii. W ten sposób wspieramy programy pomocowe dla dzieci.

* przy ambonie został ustawiony kosz miłosierdzia z torbami na zakupy. W torbach jest umieszczona prośbą, aby wspomóc osoby starsze, z tzw. „starego portfela”, które są w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Kto chciałby wypełnię taką torbę dobrymi zakupami = prosimy o podejście i wzięcie. Tak ofiarowaną paczkę świąteczną można składać w zakrystii lub kancelarii do środy 12 grudnia [ do końca naszych rekolekcji ]. Już teraz dziękujemy za dobre serce.

2. Rozpoczęliśmy adwent, czas duchowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Starajmy się o większe skupienie; uczynienie jakiegoś szczególnego postanowienia; weźmy do ręki Pismo św. i inną lekturę duchową; szczególnym znakiem adwentu jest msza maryjna zwana „roratami”. Codziennie o 6.00 śpiew Godzinek; 6,30 roraty dla starszych; 18.00 roraty dla dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej. Niech rodzice lub dziadkowie pomogą dzieciom w uczestnictwie w roratach. Dzieci będą otrzymywały specjalne obrazki przez cały adwent.

3. Bierzmowanie młodzieży klas III gimnazjum: * poniedziałek i wtorek o 18.30 obowiązkowe próby liturgiczne; środa – 16.30 spowiedź dla kandydatów, rodziców i rodzeństwa oraz dla świadków; czwartek 18.00 msza św. z udzieleniem bierzmowania.

4. W każdy wtorek o 17.00 KŻR, APDŚ i Straż Honorowa Serca PJ prowadzi różaniec. Zachęta do uczestnictwa.

5. Środa:

 

* 16.00 spotkanie w Sali w domu parafialnym Klubu seniora. Bardzo ciekawy temat: Republika radomska. Radom już 2 listopada 1918 r. ukonstytuował polskie władze samorządowe tworząc tzw. Republikę Radomską. Na ten temat będzie specjalna prelekcja i film. Zapraszamy.

* 16.45 modlitwy wspólnoty APDŚ i 17.30 msza św.

6. Pierwszy piątek miesiąca:

* spowiedź od 6.00 i od 17.00;

* 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja;

* 18.00 msza w intencji Straży H. i modlitwy tej wspólnoty;

* w ten piątek nie będzie odwiedzin chorych. Będą bezpośrednio po naszych rekolekcjach w przyszły piątek 14 grudnia. Rozpoczniemy od godz. 8.30.  Już teraz wpisujemy osoby chore, starsze i samotne, które nie mogą przyjść do kościoła. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Zadbajmy, aby wszyscy się na święta wyspowiadali.

9. Sobota – 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze – 6.30; 9.00 i 18.00.

10. Niedziela za tydzień:

* rozpoczniemy 4 – dniowe rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Krzysztof Dukielski – diecezjalny moderator oazy. Program jest wydrukowany i wyłożony na stoliku z prasą i opłatkami – proszę wziąć po jednym egz. do każdej rodziny. To rekolekcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

* 12.00 wielka uroczystość w naszej parafii – ks. prałat Stanisław przeżywać będzie diamentowy jubileusz 60 – lecia święceń kapłańskich. Mszę będzie celebrował ks. bp Henryk Tomasik. Zapraszamy do modlitwy i okazania wdzięczności Bogu i Jubilatowi.

* 17.00 specjalne nabożeństwo maryjne Akatyst.

* 18.00 msza z asystą AK i spotkanie formacyjne.

* z racji drugiej niedzieli miesiąca składać będziemy ofiary na tacę remontowo-kredytową.

11. W tym tygodniu 1 rodzina nabyła jubileuszowy medal i 2 złożyły roczną ofiarę na remont. Bóg zapłać.

12. Polecamy nabywanie prasy katolickiej.