27 NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO – 4 PAŹDZIERNIKA 2020.

1. Dziś:

* 7.00 msza za zmarłych z KŻR

* 9.00 msza z asysta Oazy Rodzin

* 10.30 po mszy spotkanie w Sali nad zakrystią

* 12.00 – w tej mszy uczestniczą wszystkie dzieci klas 3 z parafii oraz ich rodzice. Po mszy św. spotkanie z x. Sebastianem rozpoczynające roczne przygotowania do Pierwszej Komunii św. Będą również poświęcone różańce. Różańce nabywają rodzice.

* 16.00 wymiana tajemnic różańcowych.

* 17.30 nabożeństwo różańcowe w intencji wspólnot różańcowych

* 18.00 w mszy uczestniczy młodzież klas 8 przygotowująca się do bierzmowania oraz ich rodzice. Po mszy spotkanie z ks. Sebastianem, które rozpoczyna rok przygotowań do sakramentu.

*** 15.00 w kościele MB Częstochowskiej na Kapturze męski różaniec prowadzony przez Rycerzy Kolumba.

 

2. Codziennie o 17.30 nabożeństwo różańcowe – zachęta do wspólnej modlitwy = dzieci z rodzicami, młodzież i dorosłych.

 

3. Jutro o 18.30 spotkanie miesięczne dla katechetów uczących w szkołach na terenie parafii

 

4. W środę:

* 16.00 w domu parafialnym kolejne spotkanie osób z Klubu seniora. Zapraszamy wszystkich chętnych.

* 16.15 modlitwy wspólnoty ADŚ i 17.00 msza.

 

5. W sobotę o 19.00 zapraszamy na koncert w ranach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia. Dyrektorem festiwalu jest nasza parafianka, pani Ewa Gęga-Osowska. Koncert jest zatytułowany: „ Podróż do Persji”. Sponsorem jest firma = ENEA – Wytwarzanie z Kozienic.

 

6. Niedziela za tydzień: dzień papieski.

* 10.30 msza z okazji dnia papieskiego z asystą chóru parafialnego.

* 9.15 – 14.00 kolejna zbiórka krwi w ramach Parafialnego Klubu HDK im. Jana Pawła II. Ta zbiórka jest również żywym pomnikiem dobroci ludzkiej, jaki budujemy Janowi Pawłowi II. Krew mogą oddać tak kobiety jak i mężczyźni będący między 18 a 65 rokiem życia. Przed kościołem będzie ustawiony autokar ze stacji krwiodawczej.

* za tydzień jest druga niedziela miesiąca = taca będzie  przeznaczona na malowanie prezbiterium naszej świątyni i spłatę reszty kredytu.

 

7. Przygotowania do jubileuszu:

* dziś po mszy św. o 10.30 zapraszamy wszystkich parafian do wspólnego zdjęcia jubileuszowego, które będzie wykonane na placu przed kościołem.

* Bardzo ważnym dla przeżycia i utrwalenia jubileuszu będzie pisana przez pana dr hab. Sebastiana Piątkowskiego monografia parafii oraz całej dzielnicy Glinice. Książka będzie monumentalnym, kilkuset stronicowym dziełem. Wydanie takiej książki pociągnie za sobą duże koszty. Dlatego bardzo prosimy osoby, które mogą i chcą być sponsorami książki o włączenie się do wspólnego dzieła. Na okładkach książki chcemy umieścić informacje o sponsorach, aby pamięć o nich przetrwała na długi czas. W minionym tygodniu zgłosiło się już 2 rodziny z parafii  i jedna firma handlowa spoza parafii. Wielka zachęta do dalszych chętnych sponsorów.

 

8. Rozpoczęliśmy wpisywanie zmarłych na nabożeństwo Wypominek na rok 2020/21. Czynimy to w kancelarii lub w zakrystii. Kartki wspominkowe są wyłożone na stoliku z prasą i na regale. Wpisujemy wypominki roczne, pół roczne i jednorazowe. Jednorazowe wypominki – modlimy się w dzień zaduszny, 2 listopada na kwadrans przed każdą mszą św.

9. W tym tygodniu 2 rodziny złożyły roczną ofiarę w kopercie na tacę; jedna wpłaciła na konto parafialne i 2 złożyły ofiary w kancelarii. Bóg zapłać.

 

10. Prasa katolicka: dla starszych = Gość Niedzielny i Niedziela; dla dzieci Mały Rycerzy i Mały Gość Niedzielny.

 

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy:

Ś+P     Zofię Mordkę; lat 100

            Józefę Puton; lat 60

            Teresę Szczepanowska; lat 73

            Jerzego Czarneckiego; lat 85

            Andrzeja Matysiaka; lat 62

Wieczny odpoczynek.