NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA 1 KWIETNIA 2018.

ŻYCZENIA:

Gdzie Zmartwychwstały – tam pokój w mocy Ducha Św.

Jako Duszpasterze – składamy wszystkim parafianom i gościom najlepsze życzenia: błogosławionych Świąt Paschalnych; odczucia radości Komunii z Chrystusem; dni pełnych pokoju . Dużo zdrowia i bogatych w przeżycia rodzinnych spotkań.

Szczęść Boże.

 

PODZIĘKOWANIA:

Pragnę serdecznie podziękować

* kapłanom – Jerzemu, Sebastianowi, Stanisławowi i Mirosławowi – za wielką i gorliwą posługę kapłańską i przygotowania w duchowym i liturgicznym przeżywaniu Wielkanocy. Za gorliwe pełnienie posługi w konfesjonale.

* kościelnemu, panu Januszowie; pani Małgorzacie i Marcinowi i wszystkim, którzy im pomagali w przygotowaniu świątyni na te święta.

* panu Zbigniewowi Dziwiszowi za dekorację placu kościelnego;

* panu organiście i chórowi parafialnemu, za oprawę muzyczną

* asyście liturgicznej pod opieką alumna Łukasza Szymańskiego za posługi podczas Triduum;

* wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty go Grobu i Ciemnicy.

* paniom Elżbiecie Wróbel i Agnieszce Flont za złożone ofiary i prace podjęte wraz z osobami z chóru parafialnego przy pięknej dekoracji Grobu Pańskiego;

* Oazie Rodzin i Rycerzom Kolumba za dekorację ciemnicy;

* pani Grażynie Kupidurze za kwiatową dekorację ołtarzy.

* panu Janowi Żakowi i innym panom i paniom za zorganizowanie procesji rezurekcyjnej

* wszystkim, którzy dołożyli serca do tego, abyśmy mogli jak najpełniej przeżywać te Paschalne Święta. Serdeczne – Bóg zapłać.

 

OGŁOSZENIA:

  1. Jutro drugi dzień Wielkanocy = * msze według układu niedzielnego; * podczas mszy będzie czytany list Rektora KUL. Taca z tego dnia jest przeznaczona na tę katolicką uczelnię.
  2. W środę o 16.45 modlitwy APDŚ + 17.30 msza w intencji tej wspólnoty.
  3. W środę i czwartek o 18.30 dwa spotkania księdza Sebastiana z kandydatami do bierzmowania. Obecność wszystkich obowiązkowa.
  4. Pierwszy czwartek miesiąca – 18.00 modlitwy o powołania do służby Bogu.
  5. Pierwszy piątek = * spowiedź od 6.00 i od 17.00; * nie ma odwiedzin chorych / będą w maju /; * 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego; * 18.00 msza w intencji Straży Honorowej Serca Jezusowego i modlitwy tej wspólnoty.
  6. Pierwsza sobota – 18.00 msza w intencji KŻR.
  7. Za tydzień – druga niedziela kwietnia = Niedziela Miłosierdzia Bożego. * 14.30 spotkanie z Siostrami MBM, zakonu, w którym była święta siostra Faustyna. Wprowadzą nas w temat miłosierdzia. * 15.00 Koronka; * 15.30 wymiana tajemnic różańcowych. * 18.00 msza z asystą Akcji Katolickiej. * druga niedziela = ofiary na tacę remontową.
  8. Osoby należące z parafii do Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu prosimy o odebranie listów świątecznych. Czynimy to po mszy św. w zakrystii.
  9. We wtorek będą msze św. pogrzebowe:

10.00   Ś+P Eugeniusza Łyjaka; ul. Biała; lat 79

12.00   Ś+P Janiny Mateckiej; mama ojca paulina z Jasnej Góry, Sebastiana Mateckiego; z ul. Słowackiego; przeżyła lat 90.

Wieczny odpoczynek.