PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 1 MARCA 2020.

1. Dziś:

* 7.00 msza w intencji zmarłych z KŻR

* 9.00 msza z asystą Oazy Rodzin

* 10.30 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej

* Rycerze Kolumba z terenu miasta w każda pierwszą niedzielę miesiąca zapraszają na Różaniec, który prowadzą, modląc się w intencji Ojczyzny. Zapraszamy dziś mężczyzn / dziadków, ojców z synami / na dodatkową mszę o 15.00. Po mszy przejdziemy w stronę ronda przy ul. Słowackiego / to rondo Matki Bożej Fatimskiej / i tam wspólnie odmówimy różaniec.

* 16.00 Wymiana tajemnic dla KŻR.

* 17.00 Gorzkie żale z nauką pasyjną.

* 18.00 w sali w domu parafialnym spotkanie dla osób żyjących w związkach bez sakramentu małżeństwa.

 2. W środę przypada uroczystość Św. Kazimierza, patrona Radomia i diecezji. O 18.00 msza św. w kościele Św. Kazimierza na Zamłyniu.

 3. Pierwszy czwartek miesiąca, o 18.00 modlitwy o nowe powołania do służby Bogu.

 4. Pierwszy piątek:

* spowiedź od 6.00 i od 17.00.

* od 8.30 rozpoczęcie posługi sakramentalnej u chorych w ich domach. Bardzo prosimy, aby rodzina, która zaprasza kapłana, wcześniej przygotowała swój dom. Aby przygotować stół, wodę święconą, świece i krzyż. Osoby z rodziny chorego wspólnie z kapłanem, modlą się podczas obrzędu.

* 15.00 Koronka i adoracja Najświętszego Sakramentu.

* 18.00 msza św. w intencji wspólnoty Straży Honorowej Serca Jezusowego.

* Droga krzyżowa: 7.00 dla dorosłych; 17.30 dla dzieci; 18.30 dla dorosłych i młodzieży. Rozważania poprowadzą osoby z KŻR, APDŚ i Straży Honorowej.

 5. Pierwsza sobota miesiąca, o 18.00 modlitwy za osoby z KŻR.

 6. Za tydzień:

* 10.30 msza św. w intencji chóru parafialnego.

* 17.00 Gorzkie  żale

* 18.00 msza św. z asystą AK.

* z racji drugiej niedzieli miesiąca ofiary składamy na tacę remontowo-kredytową. Do spłacenia pozostało 16 miesięcznych rat.

 7. W dniach 23 – 24 maja b.r. [ sobota i niedziela ] nasza parafia kolejny już raz organizuje rowerową pielgrzymkę na Jasną Górę. Pielgrzymka cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego prosimy, aby jako pierwsi zapisywali się parafianie. Instrukcję dotycząca szczegółów można pobrać w zakrystii. Jest ona również umieszczona na naszej stronie internetowej. Prosimy nie odkładać decyzji, ponieważ bardzo dużo z całego miasta i okolic już pyta o pielgrzymkę.

 8. W dniu wczorajszym odbyły się Finały XIX Diecezjalnych Mistrzostw Ministrantów w halowej piłce nożnej. Miło nam poinformować, że nasi ministranci zajęli drugie miejsce w kategorii Lektorów starszych. Młodym sportowcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 9. W tym tygodniu złożono 3 ofiary indywidualne na cele remontowo – kredytowe oraz jedna rodzina nabyła tablicę jubileuszową. Bóg zapłać!

 10. Polecamy nabywanie i czytanie prasy katolickiej.

 11. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P     * Jana Stanisławka; lat 87. Był zaangażowany w ruchu związkowym Solidarność oraz w             Stowarzyszeniu Osób represjonowanych przez władze komunistyczne oraz należał Rycerstwa Niepokalanej

            * Iwonę Gomułę; lat 61

            * Józefa Rumelczyka; lat 92

Jutro będzie pogrzeb Ś+P Karola Modrzejowskiego; lat 82. Należał do męskiego KŻR  w Rycerstwie Niepokalanej.

Wieczny odpoczynek.