OGŁOSZENIA – NIEDZIELA 1 WRZEŚNIA 2019.

1. Dziś: modlimy się za Ojczyznę, wspominając 80 roczn. napaści Niemiec na Polskę. Polecamy wszystkich, którzy oddali życie za Ojczyznę w czasie II wojny światowej.

* 7.00 msza zamarłych z KŻR

* 9.00 msza z asystą Oazy Rodzin

* 10.30 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej

* 16.00 wymiana tajemnic różańcowych

* 17.30 nabożeństwo do NSJ

* ½ godz. przed każdą mszą spowiedź dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem roku szkolnego.

2. Jutro o 8.00 msza św. rozpoczynająca nowy rok szkolny. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli.

3. W każdy wtorek o 17.00 wspólnoty modlitewne – KŻR, APDS i Straż Honorowa prowadzą Różaniec. Zachęcamy do modlitwy.

4. Pierwszy czwartek miesiąca, o 18.00 modlitwy o nowe powołania do wyłącznej służby Bogu w kapłaństwie i zakonie.

5. Pierwszy piątek: * spowiedź od 6.00 i od 17.00. * Rodzice dzieci klas 4 oraz klas starszych szkoły podstawowej – przypomnienie, aby wraz ze swoimi dziećmi przeżywać przez 9 kolejnych miesięcy spowiedź i Komunię pierwszo piątkową. To podstawowe zadanie dla każdego ojca i matki. * 8.30 posługa sakramentalna u chorych w ich domach. * 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja Eucharystyczna. * 18.00 msza w intencji Straży honorowej i modlitwy tej wspólnoty.

6. Pierwsza sobota – 18.00 msza w intencji osób będących w KŻR.

7. Niedziela za tydzień: * 10.30 msza w intencji chóru; * 18.00 msza z asystą AK;

* 9.00 – 14.15 kolejna zbiórka krwi. Wielka zachęta skierowana do stałych krwiodawców oraz do nowych chętnych, aby oddać krew w celu ratowania życia innych.

* ofiary podczas mszy św. za tydzień w niedzielę będą składane na wrześniową tacę remontowo-kredytową.

8. Od dziś jest otwarta biblioteka parafialna: w każdą niedzielę 10.00 – 12.00 i w środy 15.30 – 17.00. Prosimy również o zwrot wypożyczonych książek.

9. Od września kancelaria parafialna będzie otwarta 3 dni w tygodniu, tj. wtorek, czwartek i piątek / bez środy /. Godziny otwarcia bez zmian = 8.00 – 9.00 i 16.00 i 17.00. W nagłych sytuacjach prosimy o kontakt telefoniczny.

10. W przyszłą środę, 11 września, rozpoczęcie spotkań naszego Klubu seniora. O 9.00 wyjedziemy do Szydłowca, gdzie zwiedzimy wyremontowany zamek oraz muzeum instrumentów muzycznych. Zapisy prowadzi pani Barbara Głowacka, prezes Klubu.

11. W sobotę 14 września, we Włocławku odbędzie się ogólnopolska modlitwa – „Polska pod krzyżem”. Z Radomia jest organizowany wspólny wyjazd. Plakat oraz kontaktowy numer telefoniczny są umieszczone w gablocie obok krzyża w kruchcie kościoła. Zapisy indywidualne.

 12. W tym tygodniu 2 rodziny złożyły swoje roczne ofiary na cele naszej świątyni. Bóg zapłać.

13. Do jubileuszu 100 – lecia parafii pozostało 1 ½ roku. Już od 8 ½ lat przygotowujemy jubileusz. Jednym z trwałych śladów ma być książka, monografia naszej parafii i całej dzielnicy Glinice. Do tej pory żadna z dzielnic Radomia nie posiada takiej historyczno-naukowej publikacji. Autorem tego dzieła będzie Pan dr hab. Sebastian Piątkowski. Autor zwraca się przez ze mnie, do Was drodzy parafianie z prośbą,  aby udostępnić swoje pamiątkowe zdjęcia z różnego rodzaju wydarzeń parafialnych – z odpustów, wizyt biskupa, ze swojego  ślubu, pierwszej Komunii czy innych wydarzeń. Będą one mogły być wykorzystane w tej książce. Można przynosić te fotografie do kancelarii – w podpisanych kopertach oraz z opisem danego wydarzenia. Im więcej takich pamiątek zgromadzimy, tym bardziej ciekawa będzie ta publikacja. Liczymy na szeroki odzew.

14. Akcja Katolicka organizuje przy parafii od września naukę języków obcych. Wszystkie dane są umieszczone w kruchcie w gablocie AK.

15. W sobotę 5 października będzie wyjazd osób z KŻR, APDŚ i Straży Honorowej na diecezjalną pielgrzymkę do sanktuarium w Wysokim Kole. Wyjazd o 8.00. Koszt 30 zł. Zapisy prowadzi p. Jadwiga Nobis.

16. Polecamy prasę katolicką.

17. W tym tygodniu pożegnaliśmy =

Ś+P     Sławomira Kacprowicza; lat 56. Wieczny odpoczynek.