1. Dziś: * przeżywamy rekolekcje – program znajduje się poniżej *nauki na mszach + 17.00 Nabożeństwo maryjne Akatyst. Serdecznie zapraszamy; * 18.00 msza z asystą Akcji Katolickiej;

* składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na tacę remontową, 3 rodzinom za ofiary indywidualne i jednej rodzinie, która nabyła medal jubileuszowy 100-lecia parafii;

* dziś w całej Polsce jest przeprowadzana zbiórka ofiar na rzecz potrzebujących Polaków w Kazachstanie i na Syberii. Możemy włączyć się składając ofiarę do puszek.

2. Wielka prośba o aktywne przeżywanie rekolekcji przez kolejne 3 dni:

3. Jutro nie będzie spotkania dla lektorów dorosłych.

4. W piątek:

* 8.30 adwentowy dzień chorych. Zgłaszamy chorych do środy włącznie – czynimy to w zakrystii + kancelarii + telefonicznie.

* 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja

5. Za tydzień w niedzielę:

* 10.00 w Seminarium Duchownym przy ul. Młyńskiej dzień skupienia dla nauczycieli.

* 15.00 msza w katedrze i po mszy opłatek dla mieszkańców Radomia przed Urzędem Miasta. Zaprasza Ks. Biskup.

* 18.00 msza z asystą Rycerzy Kolumba.

6. W kościele pod chórem nabywamy poświęcone opłatki na wieczerzę wigilijną. Jak co roku ofiary składane przy opłatku są przeznaczone na ogrzewanie świątyni. Starajmy się być wszyscy odpowiedzialni za dobro świątyni.

7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć świecę na „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Jak wiemy, to od zapalenia tej świecy rozpoczynamy w swoich domach wieczerzę wigilijną.

8. Dziękujemy, że w ubiegłą niedzielę zostały wzięte wszystkie serduszka z choinki miłosierdzia. Bardzo prosimy, aby przygotowane paczki dostarczyć do najbliższej środy / do końca rekolekcji / i złożyć w zakrystii lub kancelarii. Serdeczne – Bóg zapłać.

9. Polecamy nabywanie i czytanie prasy katolickiej.

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii

Ś+P     Stefanię Adamczyk; ul. Słowackiego; lat 64. Wieczny odpoczynek.

11. Pożegnanie z podziękowaniem dla ks. Dariusza Laseczki, który z dniem jutrzejszym tj. 11.12.2017 obejmuje urząd proboszcza w parafii Chełsty – Zdyszewice, dekanat Żarnów, woj.. łódzkie.

Dziękujemy za prawie 4,5 roku posługi kapłańskiej w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa na dalsze lata posługi duszpasterskiej.