V NIEDZIELA WIELKANOCNA 10 MAJA 2020.

1. Dziś:

* 10.30 msza św. w intencji chóru parafialnego.

* 18.00 msza z asystą AK

* Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę remontowo-kredytową. Spłaconych zostało 24 raty.  Do zakończenia kredytu pozostało jeszcze tylko 13 miesięcznych rat. Również za ofiary złożone w minionym tygodniu – w kancelarii, zakrystii i na konto bankowe – bardzo serdecznie dziękujemy.

* od dnia dzisiejszego otwieramy parafialną bibliotekę. Będzie czynna tylko w niedzielę w godz. 10.00 – 12.00. W późniejszym czasie powrócimy do tego, aby biblioteka była również czynna w środy.

2. Jutro po mszy św. o 18.30 w kościele spotkanie dla lektorów świeckich dorosłych.

Ponieważ w czasie, gdy dzieci i młodzież nie chodzą do szkoły, również i ministranci nie mogą służyć przy ołtarzu, prosimy, aby dorośli pełnili posługę lektora i ministranta.

3. Czwartek:

* papież Franciszek zwraca się z apelem do ludzi wierzących na całym świecie, aby podjąć w tym dniu – post  oraz ofiarować swoje modlitwy i czyny miłosierdzia, z prośbą o ustanie ogólnoświatowej epidemii. Starajmy się w ten dzień nie tylko powstrzymać się od pokarmów mięsnych, ale również ograniczyć ilość spożywanych posiłków.

* 18.30 odbędzie się spotkanie kręgu biblijnego. Zmieniamy formę spotkania. Spotkanie kręgu będzie transmitowane na żywo przez naszą stronę internetową. Prosimy i zachęcamy do uczestnictwa przez kanał internetowy.

4. Niedziela za tydzień – 18.00 msza z asystą Rycerzy Kolumba i spotkanie formacyjne po mszy w kościele.

5. W marcu zmarła p. Jadwiga Nobis, która była animatorką wspólnoty modlitewnej Apostolstwa Patronki Dobrej Śmierci.

Od tego miesiąca animatorką odpowiedzialną za sprawy organizacyjne APDŚ jest pani Zofia Jaśkiewicz. Pomagać jej będą panie Grażyna Gaworska i Danuta i Hernik. Prosimy wszystkie osoby, które są w tej wspólnocie o kontakt z nowymi animatorkami oraz o dalsze trwanie w modlitwie, a szczególnie o comiesięczny udział w nabożeństwach w pierwsze środy miesiąca.

6. Osoby, które chcą przedłużyć nabożeństwo Wypominek od maja do końca października lub chcą wpisać nowe osoby – można to uczynić w zakrystii lub kancelarii.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii:

Ś+P     Krzysztofa Adamczyka; lat 64

            Jadwigę Wanowską; lat 87

            Wojciecha Cieślaka; lat 53

Wieczny odpoczynek.