PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10 MARCA 2019.

  1. Dziś:

* 10.30 msza z asystą chóru.

* 17.00 nabożeństwo pasyjne – Gorzkie żale.

* 18.00 msza z asystą Akcji Katolickiej.

* 9.15 – 15.30 w domu parafialnym szczególna zbiórka krwi zorganizowana na cele leczenia naszego parafianina, ministranta, Michała. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę określoną, celową pomoc. Godziny są przedłużone do 15.30.

  1. Jutro o 18.30 miesięczne spotkanie formacyjne lektorów świeckich dorosłych.
  2. Środa:

* 11.00 Klub seniora. Spotkanie przez Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Rynku. Będziemy zwiedzali dwie nowe wystawy. Zapraszamy wszystkich chętnych.

* 18.00 msza w intencji członków PZCaritas.

  1. W czwartek o 18.30 spotkanie w ramach kręgu biblijnego.
  2. Piątek:

* droga krzyżowa: * 7.00 dla dorosłych; * 17.30 dla dzieci; * 18.30 dla młodzieży i dorosłych. Rozważania prowadzą osoby ze wspólnot modlitewnych – KŻR; APDŚ; Straż Honorowa Serca Jezusowego.

* 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja.

  1. W niedzielę za tydzień:

* 18.00 msza z asystą Rycerzy Kolumba i spotkanie formacyjne.

* w całej Polsce będzie przeprowadzona zbiórka ofiar na cele misyjne. To jedna z form wielkopostnej ofiary pokutnej.

7. W każdy wtorek i czwartek w pomieszczeniach biblioteki parafialnej istnieje możliwość rozliczenia podatku PIT. Przy tej okazji odpisujemy 1% na cele charytatywne. Prosimy wszystkich o odpisy 1% na Caritas z dopiskiem – Glinice. Środki te przeznaczamy na oazy wakacyjne dla dzieci i młodzieży. Informacje są umieszczone na tablicy ogłoszeń.

8. W tym tygodniu złożono 2 ofiary z naszej parafii i jedną z parafii w Janiszpolu na cele remontowo-kredytowe. Bóg zapłać również za dzisiejsze ofiary na tacę.

9. Ks. Sebastian organizuje we wrześniu bardzo ciekawą i atrakcyjną pielgrzymkę do Francji. Zostało tylko kilka wolnych miejsc. Wszystkie szczegóły są umieszczone na ulotce, którą można otrzymać w zakrystii i na stronie internetowej. Zapisy u ks. Sebastiana.

10. Polecamy nabywanie i czytanie prasy katolickiej.