​XXVIII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO 10 PAŹDZIERNIKA 2021.

1. Dziś:

* 18.00 msza św. z asystą AK

* w katedrze dziś zakończenie Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. O godz. 18.00 podczas mszy św. będzie śpiewał nasz chór parafialny, a po mszy będzie koncert w wykonaniu chórzystów. Zapraszamy.​​

* serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, które przeznaczamy na przygotowanie do dalszego malowania kościoła.

* w ciągu tygodnia 2 rodziny złożyły swoje roczne ofiary na malowanie oraz jedna firma wpłaciła na konto bankowe. Bóg zapłać.

*** z okazji dnia papieskiego w całej Polsce są dziś zbierane do puszek ofiary na Fundację – Dzieło Nowego Tysiąclecia, która pomaga uzdolnionej młodzieży z rodzin ubogich w nauce w szkole średniej i na studiach. Starajmy się i my w miarę możliwości wesprzeć to dzieło poświęcone Św. Janowi Pawłowi II.

2. Jutro o 18.30 miesięczne spotkanie dla lektorów dorosłych. Kierujemy zaproszenie również do nowych osób, które chcą włączyć się do tej grupy liturgicznej.

3. We wtorek rozważania różańcowe prowadza osoby z KŻR, APDŚ i Straży Honorowej. Każdego dnia piąta tajemnicę prowadzi młodzież i dzieci.

4. Środa – Klub seniora = o 10.30 spotkanie przy Muzeum im. Jacka Malczewskiego – w Rynku. Będziemy chcieli zwiedzić nową wystawę pt. „Radomian, portret własny”. Serdecznie zapraszamy stałych członków Klubu oraz nowych chętnych.

5. W czwartek o 18.30 w sali w domu parafialnym Krąg biblijny. Poznajemy treści ksiąg prorockich ze Starego Testamentu. Można wiele nowych wiadomości usłyszeć. Zapraszamy.

6. Niedziela za tydzień:

* 18.00 msza św. z asystą Rycerzy Kolumba i spotkanie formacyjne.

* za tydzień, podczas mszy św. będzie odczytany list mówiący o wielkim wydarzeniu modlitewnym jakie nas czeka – o „Jerychu Rodzin”. To całodobowa modlitwa, 24 godziny, w dzień i w nocy, nasza modlitwa w intencji rodzin z parafii. Program tej wielkiej modlitwy jest wydrukowany, można go wziąć ze stolika z prasą. O szczegółach będziemy mówili za tydzień.

7. W listopadzie rozpoczniemy modlitwy wypominkowe już według nowego układu na rok 2021/22. Można wpisywać osoby na wypominki roczne, półroczne i jednorazowe. Kartki są wyłożone na stoliku z prasą. Na wypominki wpisujemy w kancelarii parafialnej i w zakrystii po mszy św.

8. Polecamy prasę katolicka. Przy stoliku można nabyć również piękny, diecezjalny kalendarz na 2022 rok zatytułowany „Pod Twoją obronę”. Cena = 10 zł.