NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 10 STYCZNIA 2021.

1.Dziś

Słowo Księdza Biskupa Marka Solarczyka

Moi Drodzy!

W dniu 4 stycznia 2021 roku Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację biskupa Henryka Tomasika z posługi biskupa radomskiego. Dziękujemy Dobremu Bogu za Jego pasterską troskę i oddaną posługę we wspólnocie Kościoła radomskiego. W uroczysty sposób wypowiemy dziękczynienie dla biskupa Henryka w dniu 19 stycznia, gdy w naszej katedrze radomskiej będziemy modlili się z Nim i zawierzali Go Dobremu Bogu.

Tego samego dnia, Ojciec Święty Franciszek mianował mnie biskupem radomskim i zgodnie z przepisami prawa kościelnego objąłem kanonicznie urząd w dniu 8 stycznia 2021 roku, a liturgiczny ingres do kościoła katedralnego odbędzie się w najbliższym czasie.

Jako wasz nowy biskup, przywołuję mocy Bożego błogosławieństwa i staję pośród was z wdzięcznością za wasze świadectwo ufnej wiary oraz ofiarnego życia. Proszę was o modlitwę w intencji mojej posługi pośród was, z wami i dla was. 

Ufam, że z opieką Matki Bożej i wstawiennictwem Św. Kazimierza, w obecnym czasie i panujących warunkach będziemy potrafili być wiernymi świadkami Boga i rozwijać Jego łaski, jakie otrzymujemy z taką obfitością od dnia przyjęcia Sakramentu Chrztu Świętego. 

                                               Wasz biskup Marek

* 18.00 msza św. z asystą AK i po mszy spotkanie formacyjne

* NIE BĘDZIE spotkania dla dzieci rodziców klas III przygotowujących się do I Komunii św.

*Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, które są przeznaczone na malowanie prezbiterium w kościele.

* Dziękujemy również za ofiary złożone na 2021 rok, w kopertach – na tacę, w kancelarii lub przesłane na koto parafialne.

**od dziś biblioteka czynna: w każdą niedzielę = 10.00 – 12.00 i w każdą środę = 15.30 17.00. Zachęcamy do wypożyczania i czytania książek.

2. Jutro o 18.30 wznawiamy miesięczne spotkania dla lektorów świeckich dorosłych. Bardzo prosimy o obecność wszystkich lektorów. Tę wspólnotę prowadzi ks. Mariusz.

3. W czwartek o 18.30 wznawiamy miesięczne spotkania w ramach kręgu biblijnego. Wielka zachęta do licznego uczestnictwa. To szansa dla nas, abyśmy bardziej poznali dar Bożego Słowa. Również tę wspólnotę prowadzić będzie ks. Mariusz.

4. Niedziela za tydzień:

* 18.00 msza św. Z asystą Rycerzy Kolumba. Po mszy św. Wznawiamy miesięczne spotkania formacyjne dla tej wspólnoty. Spotkania odbywać się będą w sali w domu parafialnym.

* jeden z sympatyków naszej parafii, radomianin, pan Wojciech Buczak, wielki znawca życia bł. ks. Bolesława Strzeleckiego, napisał w bardzo ciekawym ujęciu broszurę o naszym patronie. W przyszłą niedzielę będzie pod koniec mszy świętych w kilku zdaniach mówił o swoich przemyśleniach. Będziemy mogli również nabyć tę bardzo ciekawą i w sposób nowoczesny ukazującą życie ks. Bolesława, publikację. Koszt egzemplarza – 15 zł. Jest to cegiełka wspierająca przygotowania do jubileuszu parafii.

5. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P Józefa pastuszkę; lat 91

Jutro będzie o godz. 10.00 msza św. Pogrzebowa Ś+P Zenona Kępczyńskiego; lat 72.

Wieczny odpoczynek.