III NIEDZIELA ADWENTU 11.12.2022. REKOLEKCJE

1. Dziś:

* Rekolekcje adwentowe. Program rekolekcji jest wydrukowany i wyłożony na stoliku z prasą. Wielka zachęta, aby każdego dnia wziąć udział w rekolekcjach.

* Dziś: 17.00 adwentowe nabożeństwo – Akatyst, śpiewany przez chór parafialny. Piękne pełne treści i śpiewu starożytne nabożeństwo maryjne. Zaplanujmy sobie dzisiejsze popołudnie.

* 10.30 msza z asystą chóru parafialnego;

* 12.00 msza św. dla dzieci klas 3 przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. i ich rodziców. Po mszy św. poświęcenie medalików.

* 18.00 msza z asystą Akcji Katolickiej i spotkanie formacyjne.

* Rekolekcje: * Dzieci = poniedziałek i wtorek o 17.00; * młodzież – poniedziałek i wtorek o 19.00. Apel do rodziców, aby zaangażowali ich do rekolekcji.

* Jutro dzień adoracji eucharystycznej = od rorat do 12.00; po południu 15.00 – 17.00.

* Środa – dzień spowiedzi: dla dzieci, młodzieży i dorosłych = 7.00 – 10.00 i 16.00 – 19.00.

2. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, które przeznaczamy na malowanie kościoła. W tym tygodniu 3 rodziny złożyły ofiary w kancelarii i 2 wpłaciły na konto bankowe. Serdecznie dziękujemy.

3. Czwartek o 18.00 msza św. w intencji PZCaritas i po mszy spotkanie formacyjne.

4. Piątek jest dniem spowiedzi adwentowej i Komunii dla chorych i osób, które ze względu na stan zdrowia nie będą mogły przybyć do kościoła. Rozpoczniemy od godz. 8.30. Prosimy o zgłaszanie tych osób do najbliższej środy. Zgłaszamy – w zakrystii, po mszy; w kancelarii lub telefonicznie.

5. Niedziela za tydzień: 18.00 msza św. z asystą Rycerzy Kolumba i po mszy spotkanie formacyjne.

6. Przy stoliku pod chórem można nabyć opłatek na tegoroczną Wigilię Świąt Bożego Narodzenia. Opłatki rozprowadzają osoby z Klubu seniora. Ofiary składane przy opłatku są przeznaczone na zakup pelletu do ogrzewania naszego kościoła.

* PZ Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do nabywania.

7. Akcja Katolicka organizuje konkurs plastyczny dla dzieci w przedszkola i szkół podstawowych z naszej parafii. Hasło konkursowe: „Z narodzeniem Jezusa było tak …”

Regulamin konkursu jest podany katechetom, jest umieszczony na parafialnej stronie internetowej oraz jest wydrukowany i wyłożony na stoliku z prasą. Prosimy rodziców, aby zainteresowali się i zachęcili dzieci do wzięcia udziału w konkursie. Liczymy na dużą aktywność.

8. Bardzo serdecznie zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy:

Ś+P Zbigniewa Wanowskiego; lat 90

Grzegorza Panka; lat 68

Jutro będzie msza św. pogrzebowa Ś+P Zygmunta Jaśkiewicza; lat 79

Wieczny odpoczynek.