NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 11 KWIETNIA 2021.

1. Dziś:

* 10.30 msza św. w intencji chóru parafialnego.

* 15.00 nabożeństwo Koronki do miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

* 18.00 msza z asystą AK

* dziękujemy za wszystkie ofiary złożone dziś na tacę, które będą przeznaczone na malowanie kościoła. Dziękujemy również tym, którzy ofiary czy to roczne, czy ze względu na pandemię, przesłali na bankowe konto parafialne.

* zgodnie z planem zostały ukończone prace przy malowaniu prezbiterium. W tym tygodniu będą demontowane rusztowania i przystąpimy do meblowania prezbiterium.

* przed każdą mszą św. będzie spowiedź dla młodzieży klas 8, która przyjmie w tym tygodniu sakrament bierzmowania.

* chór parafialny pod opieką ks. Sebastiana, w ostatnich tygodniach nagrał pamiątkowy, jubileuszowy 2 – płytowy album, zatytułowany: „Chórowe pory roku”. To wspaniała pamiątka i świadectwo osób zaangażowanych w życie tej wspólnoty. Cieszymy się, że chór nasz śpiewa podczas uroczystości parafialnych oraz jest znany w całej diecezji. Przy stoliku z prasą można nabyć album 2 płyt – cena 20 zł. Zachęcamy do nabywania!

Okładka albumu

 

 

 

2. Bierzmowanie:

* w środę od 17.00 spowiedź przez bierzmowaniem dla rodziców i świadków bierzmowanej młodzieży.

* w czwartek o godz. 19.00 podczas dodatkowej mszy św. sakramentu bierzmowania udzieli J. E. Ks. bp Piotr Turzyński. Prosimy o szczególną modlitwę w intencji tej grupy młodzieży.

3. Niedziela za tydzień:

* 18.00 msza św. z asysta RK.

4. Przypominamy, że do końca kwietnia PZ Caritas pomaga w rocznym rozliczeniu podatku PIT. Można to uczynić we wtorek lub czwartek w godz. 16.00 – 17.00 w pomieszczeniu biblioteki parafialnej.

5. Można przedłużyć na drugie półrocze Wypominki za swoich bliskich. Można też dopisać nowe osoby na Wypominki. Czynimy to w zakrystii po mszy św. lub w kancelarii.

6. Od przyszłego poniedziałku, tj. od 19 kwietnia chcemy w naszej parafii zorganizować wizytę duszpasterską, zwaną „koledą”. Tradycyjnie odbywa się ona bezpośrednio po świętach Bożego Narodzenia. Wtedy to kapłan spotyka się w domach ze swoimi parafianami i udziela błogosławieństwa. Ponieważ ciągle jest wysoka dynamika pandemii, dlatego chcemy każdą rodzinę zaprosić na wyjątkowe nabożeństwo kolędowe do kościoła. Podczas nabożeństwa będzie zawierzenie rodziny Sercu Jezusowemu i błogosławieństwo Eucharystyczne na sposób Lourdzki. Na koniec każda rodzina otrzyma pamiątkowy Akt zawierzenia, z podaniem programu przeżywania w parafii jubileuszu 100 – lecia. Można będzie również z tej okazji złożyć ofiarę na dalsze malowanie kościoła. Koperty na ofiary są wyłożone na stoliku z prasą. Również na stoliku jest wydrukowany program kolędy, z podaniem terminu dla poszczególnych ulic. Bardzo proszę wziąć kilka egzemplarzy programu dla swojej rodziny oraz aby przekazać dalsze do rodzin sąsiadów. W ten sposób wykonamy zadanie apostolskie zapraszające wszystkich na nabożeństwo kolędowe.

7. Polecamy nabywanie i czytanie prasy katolickiej

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy:

Ś+P Alicję Łukaszuk; lat 86

Bogdana Królikowskiego; lat 60

Henryka Marszałka; lat 62

W środę będzie msza św. pogrzebowa Ś+P Zofii Stolarek; lat 83. Wieczny odpoczynek.