​XXIV NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO 11 WRZEŚNIA 2022.

1. Dziś: * 10.30 msza św. w intencji chóru parafialnego.

* 18.00 msza z asystą AK i po mszy spotkanie formacyjne

* Bóg zapłać za dzisiejszą tacę przeznaczoną na malowanie kościoła oraz za 4 ofiary złożone w ciągu tygodnia w kancelarii i przez przelew bankowy.

* dziękujemy zespołowi „Solow​​ej” z Tarnopola za śpiewy i wspólną modlitwę. Po mszy św. będziemy mogli złożyć ofiarę do puszek na pomoc w utrzymaniu dzieci z domu dziecka w Tarnopolu. Wiemy jak wielkie są dziś potrzeby dla ludzi i narodu okupowanego przez barbarzyńską Rosję. Z góry dziękujemy za wsparcie.

2. Jutro o 18.30 spotkanie dla lektorów dorosłych. Tym spotkaniem rozpoczynamy kolejny rok formacyjny.

3. W czwartek przypada święto Matki Bożej Bolesnej. O godz. 16.45 modlitwy wspólnoty ADŚ i o 17.30 msza w intencji tej wspólnoty.

4. Sobota: ks. Sebastian prowadzi spotkania formacyjne dla dzieci i młodzieży.

* 10.00 spotkanie dla ministrantów ze szkoły podstawowej

* 10.30 zapraszamy chłopców z klas 4 oraz starszych do zapisania się do grupy kandydatów na ministrantów.

* 11.00 spotkanie dla ministrantów i lektorów ze szkół średnich.

* 12.00 spotkanie dla dziewcząt, które chcą śpiewać w scholi [ klasa 3 – 8 szkoły podstawowej ].

5. Niedziela za tydzień: o godz. 19.00 koncert w ramach XXVI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia, którego dyrektorem jest nasza parafianka, pani Ewą Gęga – Osowska. Koncert zatytułowany: „Spotkanie z muzyka baroku”. Zapraszamy na to wielkie wydarzenie muzyczne.

6. Nadal wpisujemy rezerwacje terminów mszy św. na 2023 rok. Czynimy to w kancelarii. Jeżeli jakaś rodzina chce zamówić mszę greg. to prosimy nie zwlekać, ponieważ obecnie są jeszcze terminy na taką mszę.

7. Przypominamy, że w środę 21 września pierwsze po wakacjach spotkanie Klubu seniora. Chcemy wyjechać i zwiedzić pod okiem przewodnika Kielce, szczególnie historyczną część miasta. Wyjazd o 8.30. Zapisy prowadzi prezes Klubu, pani Barbara Głowacka.

8. Za dwa tygodnie; tj. w niedzielę 25 września Klub HDKrwi działający przy naszej parafii organizuje kolejną zbiórkę krwi. W godz. 9.15 – 14.00 będzie można oddać krew w ambulansie, który będzie stał przed kościołem. Zapraszamy mężczyzn i kobiety w wielu między 18 a 65 rokiem życia. Należy mieć ze sobą dowód osobisty.

9. Pielgrzymka do Budapesztu: ks. Mariusz prosi, aby osoby, które zadeklarowały się na pielgrzymkę zgłosiły się do niego. Jest jeszcze dosłownie kilka wolnych miejsc, dlatego mogą zgłosić się jeszcze inne osoby chętne.

10. Prasa katolicka: podajemy aktualne ceny poszczególnych czasopism:

* Niedziela – 10 zł

* Gość Niedzielny – 8 zł

* Mały Gość Niedz. – 5 zł. [ dla dzieci ]. Zachęcamy do nabywania.

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy:

Ś+P Stanisława Majkę; lat 83

Ołeksandra Nazarczuka; lat 54

Elżbietę Margas; lat 68

Jutro będzie pogrzeb Ś+P Romana Wancerza; lat 67.

Wieczny odpoczynek.