​III NIEDZIELA ADWENTU 12 GRUDNIA 2021.

REKOLEKCJE ADWENTOWE

1. Dziś:

* rekolekcje adwentowe trwają do środy włącznie. Kto jeszcze nie wziął programu rekolekcji, proszę go pobrać ze stolika z prasą.

= Starajmy się, aby każdego dnia i dzieci i młodzież i dorośli byli na swoich naukach rekolekcyjnych o wyznaczonych godzinach. Prosimy rodziców, aby dopilnowali swoje starsze i młodsze dzieci.

= Jutro podczas rekolekcji jest wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu: od 6.30 do 12.00 i od 15.00 do 17.00.

= w środę spowiedź rekolekcyjna = od 7.00 do 10.30 i od 16.00 do 19.30. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni adwentu.

Dziś = * 18.00 msza z asystą AK

* dzisiejsze ofiary złożone na tacę będą one przeznaczone na dalsze przygotowanie do malowania kościoła. W tym tygodniu również 3 rodziny złożyły ofiary indywidualne na ten cel. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

2. Do środy prosimy dostarczyć paczki pomocy adwentowej. Serdecznie dziękujemy tym, którzy już taką paczkę przynieśli.

3. Jutro nie będzie spotkania dla lektorów świeckich dorosłych.

4. Adwentowa posługa sakramentalna osób chorych i starszych będzie po naszych rekolekcjach, w ten piątek 17.12.2021. Rozpoczęcie od 8.30. Zgłaszamy te osoby w zakrystii po mszy św. Można to uczynić również w kancelarii lub telefonicznie. Zgłoszenia do najbliższej środy.

5. Za tydzień ostatnia niedziela adwentu. Zamiast kazania złożymy sobie życzenia, połamiemy się opłatkiem i podamy zasady przeprowadzenia po świętach kolędy, wizyty duszpasterskiej, w domach rodzin naszej parafii.

6. Rozprowadzane są opłatki na tegoroczną Wigilię. Ofiary, które będą składane przy opłatku są przeznaczone na zakup pelletu, służącego do ogrzewania naszego kościoła.

* można też nabyć adwentowe świece – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

7. Wielka zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P Mieczysława Karcza; lat 76.

Wieczny odpoczynek.