NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 12 KWIETNIA 2020.

Przeżywamy w duchu wiary święta Nowego Życia.  Dzień Zmartwychwstania rozpoczyna się ciszą pustego grobu i radosnym Alleluja wyśpiewanym na cześć Bożej Miłości. W te święta otulamy się owym Alleluja dotykając uwielbionego Ciała Zbawcy. Tu jest jedyny sens i nadzieja. Patrzymy w ludzkiej trwodze na trudny czas, czas epidemii, niesiemy od Chrystusa słowo pociechy dla najbliższych, pamiętamy o wszystkich, którzy niosą samarytańska pomoc chorym, cierpiącym i umierającym. Niech ten paschalny czas poprowadzi cały świat ku uwolnieniu od epidemii oraz niech ten czas łaski odnowi nas, byśmy byli coraz bardziej chrystusowi.

Szczęść Boże.

Wasi Duszpasterze!

* Dziękuję w imieniu wszystkich księży Wam, drodzy parafianie, za bardzo liczne życzenia złożone w dniu kapłańskim w Wielki Czwartek.

 * Wielu pyta, jak przeżyć święta w warunkach izolacji?

Ważnym jest, abyśmy już wcześniej każdy dzień zaplanowali; abyśmy wszyscy uczestniczyli w mszy św. transmitowanej; aby wspólnie przygotowywać i spożywać posiłki w gronie rodziny; aby mieć dobrą lekturę do osobistego poczytania; aby spędzać czas na rozmowach, wspomnieniach rodzinnych; aby telefonicznie porozmawiać z kimś nam bliskich. Zawsze czyńmy to w duchu wdzięczności, wzajemnego pocieszenia i dobrego, zdrowego humoru.

 

Podziękowanie:

* Składam serdeczne podziękowanie kapłanom za całą wielkopostną posługę, szczególnie poprzez konfesjonał i liturgiczne celebracje Triduum Sacrum.

* Dziękuję panu kościelnemu, pani Małgorzacie, panu Markowi Turczykowi i panu Marcinowi za wszelkie prace w kościele;

* Pani Grażynie Kupidurze za dekoracje ołtarzowe, a pani Bogumile Marciniak za dbanie o bieliznę liturgiczną;

* panu organiście

* Państwu Wróbel i Flont za dekorację Grobu Pańskiego. Wszystkim – serdeczne, Bóg zapłać.

 

OGŁOSZENIA:

1. Dziś: wszystkie msze św. są bezpośrednio transmitowane poprzez parafialną stronę internetową. Wystarczy otworzyć okienko „msze – live” i transmisja jest przez kanał YOU TUBE. Informujemy, że w ten sposób transmitujemy msze również w ciągu tygodnia – i rano i wieczorem.

Jak wiemy, ze względu na ograniczenie w przemieszczaniu się ludności, we mszy św. może uczestniczyć do 5 osób. Nie wlicza się w tę liczbę asysty liturgicznej. To obostrzenie obowiązuje aż do odwołania. Dlatego zachęcamy do uczestnictwa we mszy św. sprawowanej w naszym kościele, ale poprzez modlitwę w swoim domu, w gronie rodziny. Bądźmy wdzięczni za to, że taka możliwość istnieje.

 2. Jutro – drugi dzień Świąt Zmartwychwstania. Msze św. według układu niedzielnego.

 3. W najbliższy piątek, ze względu na wielką oktawę wielkanocną nie obowiązuje katolika post.

 4. Za tydzień przeżywać będziemy niedzielę Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 Koronka do miłosierdzia.

 5. Ponieważ na te święta jeszcze bardzo wiele osób nie wyspowiadało się, dlatego przypominamy, aby nie odkładać spowiedzi. To nasz obowiązek, aby pojednać się z Bogiem. Spowiedź odbywa się każdego dnia na ½  przed każdą mszą św.

 6. Kancelaria parafialna jest otwarta bez zmian = wtorek, czwartek i piątek = 8.00 – 9.00 i 16.00 – 17.00.

7. Kto ma zamówioną mszę św. może zgłosić intencję bezpośrednio w kancelarii lub w zakrystii, albo telefonicznie, a ofiarę złożyć tuż przed mszą w zakrystii lub przelać na konto bankowe, zaznaczając w tytule, że to ofiara mszalna z danego dnia

 8. W sytuacjach pogorszenia się stanu zdrowia u osoby chorej, nie zwlekając, należy zadzwonić na numer komórkowy proboszcza i zgłosić potrzebę spowiedzi i Komunii św.

 9. Wszystkie pytania, które nurtują Was, drodzy Parafianie – proszę zawsze, bez skrępowania, dzwonić na numer telefonu komórkowy proboszcza [ 600 778 171 ].

 10. Składam serdeczne podziękowanie 19 rodzinom, które złożyły swoje ofiary w ramach „niedzielnej tacy” poprzez wpłatę na konto bankowe lub w kancelarii. Prosimy innych o taka samą wrażliwość, abyśmy mogli jako parafia opłacać bieżące rachunki oraz spłacać kolejne raty kredytu remontowego. W czasie normalnym dziś przypadałaby taca „remontowo-kredytowa”. Numer konta jest na stronie internetowej.

11. W zakrystii można nabyć prasę religijną.

 12. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P     Danutę Kulik; l. 82

            Wandę Kęskę; l. 90

            Marka Niemca; l. 63.

Wieczny odpoczynek.