IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – DOBREGO PASTERZA 12 MAJA 2019.

1. Dziś:

* 12.00 uroczysta msza św. w intencji dzieci klas 3 przyjmujących Pierwszą Komunię Św. Modlimy się za te dzieci oraz za ich rodziny.

* Dziękuje ks. Sebastianowi za przygotowanie dzieci; dziękuję paniom katechetkom; osobom, które udekorowały kościół.

* Dziękuję Państwu Banaszkiewiczom za ofiarowanie pięknych chlebków komunijnych, które dzieci otrzymają na zakończenie mszy św.

* Rodzice na tę okazję złożyli ofiarę na rzecz naszej świątyni. Przeznaczamy tę ofiarę jako fundację pozłoconego żyrandola, który oświeca boczny ołtarz matki Bożej. Niech ta pamiątka przypomina dzieciom ich Pierwszą Komunię św.

* dzieci będą uroczyście obchodziły „biały tydzień” uczestnicząc w nabożeństwach majowych o 17.30 i mszach o 18.00.

* 18.00 msza z asystą AK + spotkanie formacyjne

* dziękuję za dzisiejsze ofiary złożone na majową tacę remontowo-kredytową oraz za 2 ofiary indywidualne złożone w ciągu tygodnia.

2. Jutro:

* nie będzie spotkania dla lektorów świeckich dorosłych.

* 18.00 w parafii Św. Pawła na Janiszpolu dekanalne spotkanie dla KŻR; 19.00 rozpoczęcie tzw. Wielkiej Fatimy – procesja i msza św.

3. W środę i czwartek o 18.30 próby dla dzieci klas 4 przed rocznicą ich Pierwszej Komunii. Prosimy rodziców, aby wszystkie dzieci przyszły punktualnie i uczestniczyły w przygotowaniach. Całość prowadzi ks. Sebastian.

* Spowiedź dla tych dzieci i ich najbliższych w sobotę o 8.30.

4. W najbliższą sobotę, 18 maja o 11.30 Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza młodzież z gimnazjum, klas 8 szkoły podstawowej oraz młodzież starszą na tzw. dni otwarte. Podczas spotkanie odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń i koncertów. Szczegóły są opisane na plakacie znajdującym się gablocie w kruchcie kościoła.

* W czerwcu odbędą się Diecezjalne Dni Młodzieży. Miejscem 3 – dniowego spotkanie będzie Muzeum Wsi Radomskiej. Chętni zgłaszają się do ks. Sebastiana.

5. W niedzielę za tydzień:

* 12.00 msza św. Rocznicy Pierwszej Komunii dzieci klas 4.

* 18.00 msza św. z asystą Rycerzy Kolumba i spotkanie formacyjne.

6. . Można do końca maja przedłużyć Wypominki na drugie półrocze = od maja do końca października.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy Ś+P Krystiana Czerwonkę, lat 24. Wieczny odpoczynek.