​XXIV NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO – 12 WRZEŚNIA 2021.

1. Dziś:

* dzień beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i siostry Róży Czackiej.

* 10.30 msza św. z ​​asystą chóru parafialnego.

* 18.00 msza z asystą AK i spotkanie formacyjne.

* druga niedziela miesiąca – ofiary z tacy przeznaczamy na przygotowanie do dalszego malowania kościoła. Dziękujemy za złożone ofiary.

* jak już było informowane, chcemy w każdą niedzielę na mszę św. o 12.00 szczególnie zaprosić wszystkie dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej wraz z ich rodzicami. Pragniemy po raz kolejny wyakcentować liturgię mszy dla dzieci. Za całość będzie odpowiadał ks. Mariusz. To tylko od rodziców będzie zależało, czy dzieci będą na tej mszy św. obecne.

2. Jutro o 18.30 w sali w domu parafialnym spotkanie dla lektorów dorosłych. Prosimy o obecność wszystkich, bowiem chcemy ustalić program całego roku formacyjnego.

3. W środę:

* 16.00 = pierwsze po wakacjach spotkanie dla osób z Klubu seniora. Temat spotkania = „Służebnica Boża Wanda Malczewska, radomska mistyczka”. Każdy może wziąć udział w tym spotkaniu.

* 16.45 – modlitwy wspólnoty APDŚ a o 17.30 msza św. w intencji tej wspólnoty.

4. W czwartek o 18.00 msza św. w intencji członków PZC i po mszy spotkanie formacyjne.

5. Sobota:

* cotygodniowe spotkania formacyjne dla scholi i ministrantów:

* Ministranci:

* 10.00 = dla kandydatów, którzy chcą zostać ministrantami. Wielka prośba do rodziców, aby zachęcili swoje pociechy – mogą to być chłopcy od trzeciej klasy szkoły podstawowej i starsi.

* 10.30 spotkania dla ministrantów ze szkoły podstawowej

* 11.00 ministranci i lektorzy ze szkoły średniej.

Za grupy ministranckie odpowiada ks. Sebastian.

* 11.00 – będą spotkania dla dziewcząt ze scholi [ szkoła podstawowa i średnia ]. Odpowiadają = ks. Sebastian, ks. Mariusz i pani katechetka Anna Szymczyk oraz animatorzy muzyczni.

Bardzo liczymy na to, że te grupy liturgiczne będą silne w naszej parafii.

* W tę sobotę, tj. 18 września, przeżywmy IV część Jubileuszu Parafii; będzie to Galowy Koncert Jubileuszowy. O godz. 19.00 wystąpi w naszym kościele „Chór Miasta Katowice – Camerata Silesia”. To jeden z najlepszych polskich chór. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Na stoliku z prasą są wydrukowane bilety wstępu. Są one bezpłatne. Każdy niech weźmie dla siebie, ale też i dla swoich bliskich z parafii lub spoza parafii. Bilet będzie zaproszeniem na to znaczące wydarzenie jubileuszowe. Gdyby dziś zabrakło biletów, to prosimy przyjść w sobotę bez biletu, bowiem bilety są bowiem tylko formą zorientowania się o ilości uczestników koncertu.

6. Niedziela za tydzień:

* od 9.15 do 14.00 przed kościołem przy chodniku stać będzie autobus do poboru krwi. Zachęcamy stałym dawców oraz nowych, szczególnie młodych, którzy ukończyli 18 rok życia, do oddania krwi.

* 18.00 msza św. z asystą RK i po mszy św. spotkanie formacyjne.

* W Warszawie odbędzie się Narodowy Marsz Życia i Rodziny. Akcja katolicka organizuje wyjazd dla całych rodzin. Szczegółowe informacje bezpośrednio po mszy św. w zakrystii.

7. Przypominamy i zachęcamy: w sobotę 9 października będziemy przeżywać cz. V Jubileuszu = pielgrzymkę dziękczynna na Jasną Górę. Wyjazd o 6.00; * 10.00 spotkanie w sali Różańcowej i prelekcja nt. Jasnej Góry; * 11.00 msza św., dziękczynna za dar Jubileuszu – w kaplicy cudownego obrazu MB; * 13.15 droga krzyżowa na wałach jasnogórskich. Koszt – 60 zł. Opłata przy zapisie przy stoliku z prasą lub w kancelarii.

8. Polecamy prasę katolicka. Dziś można nabyć piękny egzemplarz ukazujący postać bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Zachęcamy do nabycia.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P Zofia Michałkowska; lat 92

Barbara Cichy; lat 64

Dariusz Olszewski; lat 58

Jutro będą msze pogrzebowe:

Ś+P Tadeusza Michrowskiego; lat 89

Sylwestra Jabłońskiego; lat 50

Wieczny odpoczynek.