NIEDZIELA 13 CZERWCA 2021.

JUBILEUSZ 100 – LECIA PARAFII NSJ W RADOMIU

UROCZYSTOŚĆ GŁÓWNA

1. Dziś:

* Dekret ks. bpa ordynariusza Marka Solarczyka:

„ W związku ze zmniejszonym stanem epidemii oraz znoszonymi restrykcjami sanitarnymi, z dniem 20. czerwca 2021 r. cofam dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy św. udzieloną w dniu 15. stycznia 2021 r.”

Widzimy, że sytuacja odnosząca się do niedzielnych mszy św. wraca do stanu normalnego, czyli każdy wierzący ma obowiązek uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych mszach św.

* msze św. = 7.00; 9.00; 10.30; nie będzie mszy o 12.00;

*** 13.00 główna msza jubileuszu celebrowana przez Abpa Wacława Depo z Częstochowy i transmitowana przez TVP Polonia. Ostatnia msza w tym dniu o 18.00.

* 20.30 koncert chóru parafialnego pt. „Glinickie cztery pory roku”. Na tym koncercie będą obecni księża biskupi naszej diecezji. Apel maryjny. Zapraszamy i zachęcamy do świętowania jubileuszu Parafii, tak tu w kościele, jak i w swoich domach, chociażby poprzez rozmowy i wspomnienia z naszego życia we wspólnocie parafialnej.

*** dziękuję za ofiary złożone dziś na tacę, które będą przeznaczone na dalsze malowanie kościoła. Bóg zapłać również 7 rodzinom, które w tym tygodniu złożyły swoje ofiary na ten cel.

2. Za tydzień w niedzielę:

* chcemy przeżyć trzecią część jubileuszu – Parafialny Festyn Rodzinny. Początek o 13.00. Zakończenie ok. 15.30. Podczas festynu będzie przeprowadzony test historyczny z wiedzy nt. dziejów parafii. Po eliminacjach do części finałowej zakwalifikowało się trzech zawodników. Będą również pytania skierowane do publiczności. Przewidziane są atrakcyjne nagrody. Festyn będzie odbywał się w formule wspólnego świętowania – śpiewu i zabawy. Zakończeniem będzie wspólne spotkanie przy wielkim – jubileuszowym torcie.

* w tym dniu będziemy chcieli wyrazić szczególny gest, dar jubileuszu. W godz. 11.00 – 15.30 zachęcamy do oddania krwi w ramach Parafialnego Klubu HDK im. Jana Pawła II. Ambulans będzie stał na parkingu przed kościołem.

3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

4. Na stoliku z prasą są do nabycia =

* płyta z filmem o historii parafii we wspomnieniach parafian.

* płyta z nagraniami pieśni, wykonanymi przez nasz chór.  

* książka, monografia parafii i dzielnicy, będzie ją można jeszcze nabyć w przyszłą niedzielę.

To szczególne trzy znaki zewnętrzne, które upamiętniają ten ważny dla parafii czas.