III NIEDZIELA ADWENTU 13. GRUDNIA 2020.

1. Dziś:

* rekolekcje adwentowe w tym roku składają się z 2 części:

A. dziś na każdej mszy św. słuchamy nauk rekolekcyjnych.

B. w najbliższą sobotę będzie dzień spowiedzi adwentowej dla = dzieci, młodzieży i dorosłych. Spowiedź będzie sprawowana w godzinach: 6.00 – 9.00 i 16.00 – 19.00. Bardzo prosimy by nikt nie odkładał spowiedzi. Spowiadać będziemy również w przyszłą niedzielę na ½ godz. przed każdą mszą św.

* 10.30 msza św. w intencji chóru parafialnego.

* 18.00 msza z asystą AK.

 2. W czwartek o 18.00 msza św. w intencji PZCaritas i po mszy św. spotkanie.

 3. W najbliższą sobotę:

* od godz. 8.30 kapłani pojadą z posługą sakramentalną – spowiedź i Komunia adwentowa i świąteczna – do domów osób chorych i starszych. Bardzo prosimy zgłaszać te osoby = dziś bezpośrednio po mszy św. w zakrystii; w ciągu tygodnia w kancelarii lub telefonicznie. Nie będziemy jechali drugi raz do osób, które co miesiąc przyjmują kapłana z racji pierwszych piątków.

* dzień spowiedzi adwentowej dla = dzieci, młodzieży i dorosłych. Spowiedź będzie sprawowana w godzinach: 6.00 – 9.00 i 16.00 – 19.00

 4. Niedziela za tydzień:

* 18.00 msza św. z asystą RK. Po mszy spotkanie w kościele.

* Osoby, które oddają krew lub osocze – zaproszone są do stacji krwiodawstwa przy ul. Limanowskiego. Pobór wyjątkowo będzie się odbywał nie przy parafii, lecz na miejscu w stacji krwiodawstwa.

 5. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę malarsko-kredytową. Dziękujemy również 5 rodzinom, które złożyły ofiary roczne w kopertach na tacę lub w kancelarii oraz 11 osobom, które przekazały ofiary na tacę – poprzez przelew bankowy.

*** Informacje odnoszące się do trwających prac konserwatorsko-malarskich:

Już od 4 tygodni trwają prace remontowo-malarskie w prezbiterium. W tym czasie oczyszczono malowidła i powierzchnie monochromatyczne; wypełniono ubytki tynkarskie i całość zaimpregnowano. Na części sklepienia została nałożona nowa malatura. Od tego tygodnia rozpoczną się prace konserwatorskie przy obrazie ze sceną Sądu Ostatecznego.

 6. Przy stoliku pod chórem możemy nabyć świece Caritas. To od zapalenia tej świecy w naszych domach, będziemy rozpoczynali wieczerzę wigilijną. Zachęcamy do nabywania. Są 4 rodzaje świec.

* przy wejściu do kościoła osoby z Klubu seniora rozprowadzają opłatki na wigilię. Jak w poprzednich latach, ofiary składane przy opłatkach będą przeznaczone na ogrzewania kościoła.

* Zachęta również do nabywania tygodników katolickiej prasy.

 7. W tym tygodniu pożegnaliśmy:

Ś+P     Józefa Wolskiego; lat 75. Pan Józef był w naszej parafii nadzwyczajnym szafarzem Eucharystii. Posługiwał w kościele – uczestniczył  codziennie w mszy św. odwiedzał chorych zanosząc Komunię Św. do ich domów. Dawał piękne świadectwo swojej wiary oraz gorliwego oddania sprawom Kościoła. Jeszcze raz w imieniu całej Parafii pragniemy podziękować za jego gorliwą posługę.

Wieczny odpoczynek.