NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 13 MAJA 2018.

1. Dziś:

* 12.00 uroczystość Pierwszej Komunii Św. dla dzieci klas 3 szkoły podstawowej.

* Dzieci będą przeżywały „biały tydzień” na mszach o godz. 18.00. Wcześniej przychodzą na nabożeństwo majowe.

* Rodzice, jako dar dla świątyni zakupili komplet 6 obrusów na ołtarz główny i ołtarze boczne. Składam serdeczne – Bóg zapłać.

* Podziękowanie dla piekarni p. Banaszkiewicza za ufundowanie chlebków dla dzieci

* 18.00 msza z asystą Akcji Katolickiej.

* 18.00 w parafii Św. Pawła na Janiszpolu odpust tzw. Wielkiej Fatimy. O godz. 18.00 dekanalne spotkanie KŻR + 19.00 Msza i procesja.

* Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na dzisiejszą tacę remontową; w tygodniu jedna rodzina złożyła ofiarę na remont i jedna rodzina nabyła medal jubileuszowy.

2. We wtorek o 18.30 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej – tenat główny = przygotowanie parafialnego festynu. Prosimy o obecność wszystkich członków Rady.

3. Rocznica Pierwszej Komunii Św. dzieci klas 4: * w środę i w czwartek 18.30 próby liturgiczne; * w sobotę o 8.30 spowiedź dzieci, rodziców i rodzeństwo.

4. Niedziela za tydzień: * Niedziela Zesłania Ducha Św. * 12.00 msza św. dzieci przeżywających Rocznicę Pierwszej Komunii; * 15.00 w kościele farnym o 15.00 msza rozpoczynająca marsz dla życia. Po mszy przejście na plac przed Urząd Miasta. Zaprasza ks. bp Ordynariusz. * 18.00 msza z asystą Rycerzy Kolumba i spotkanie formacyjne.

5. Do jutra można się wpisywać na pielgrzymkę KŻR na Jasną Górę. Zapisy prowadzi pani Jadwiga Nobis.

6. Jest jeszcze kilka miejsc na czerwcową pielgrzymkę na Pomorze. Planowana jest na piątek – sobotę 15 – 16 czerwca. Bardzo ciekawa trasa. Informacje są wydrukowane i wyłożone na stoliku z prasą. Zachęcamy.

7. Ponawiam apel = Na polecenie straży pożarnej i policji przekazuję apel, aby nie stawiać samochodów, które blokują bramę i wjazd na teren przed kościołem od strony ul. Słowackiego. Ostatnio mieliśmy interwencję pogotowia i był wielki kłopot z wjazdem. Jest już ustawione odpowiednie oznakowanie, ale to od nas zależy, aby przestrzegać tego apelu.

 8. Polecamy nabywanie prasy katolickiej.

 9. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii Ś+P Mariana Markowskiego; ul. Komunalna; lat 88. Wieczny odpoczynek.