24 NIEDZIELA ZWYKŁA 13 WRZEŚNIA 2020.

1. Dziś:

* 13.30 dodatkowa msza św. połączona z uroczystością Pierwszej Komunii dla dzieci z klas 4 Szkoły Podstawowej Nr 31. To druga grupa dzieci z naszej parafii.

* 18.00 msza św. z asystą chóru parafialnego.

* 18.00 – w parafii przeżywamy jubileusz, 40 lat posługi, jako kościelnego, Pana Janusza Kozieła. Mszę św. odprawi ks. Biskup Henryk Tomasik.

* Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę remontowo-kredytową. Dziękujemy również za ofiary wpłacone na konto parafii i złożone w kancelarii.

*  Informacje dotyczące kredytu: do tej pory parafia spłaciła 28 rat trzyletniego kredytu. Do końca pozostało jeszcze 9 rat = do czerwca 2021 r.

* Dalsze prace wewnątrz świątyni: Parafia przygotowała projekt renowacji malatury kościoła. Najstarsi pamiętają, że kościół był malowany w latach 1965 – 67. Stan zachowania obrazów ściennych jest bardzo osłabiony. Szczególnej renowacji domaga się sklepienie świątyni. Wszystkie obrazy będą oczyszczone i konserwatorsko odnowione. Na całość prac jest pozwolenie konserwatora zabytków. Powoli dopinane są szczegóły, które doprowadzą do rozpoczęcia w ciągu kilku tygodni zamierzonych prac. Pierwszym etapem będzie renowacja malatury w prezbiterium. To planujemy na ten rok. O kosztach poinformuję w najbliższym czasie. Prace są zaplanowane etapowo, na kilka najbliższych lat. Chcemy na jubileusz 100 – lecia odnowić prezbiterium.

* Dziś w całym Kościele Powszechnym jest przeprowadzana zbiórka ofiar do puszek na pomoc chrześcijanom w Ziemi Świętej oraz na utrzymanie Grobu Pańskiego i miejsc kultu. Została ta zbiórka przeniesiona z Wielkiego Piątku, jak pamiętamy w tamtym czasie były ograniczenia dla udziału wiernych w kościołach ze względu na epidemię. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy.

2. Jutro:

* święto Podwyższenia Krzyża.

*  18.30 spotkanie dla lektorów dorosłych. Prosimy wszystkich o obecność.

3. We wtorek przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Modlitwy wspólnoty APDŚ o 16.45 i o 17.30 msza św. w intencji tej wspólnoty,

4. W środę o 18.00 młodzież klas I szkoły średniej przyjmie sakrament bierzmowania. Bierzmowanie miało być na wiosnę, ale ze względów epidemicznych przeniesione zostało na jesień. Spowiedź młodzieży, świadków, rodzeństwa i rodziców – dziś przed każdą mszą św. oraz we wtorek 18.30 – 19.00.

5. W czwartek o 18.00 msza św. w intencji PZC i po mszy  spotkanie formacyjne.

6. W piątek przypadają imieniny ks. prałata Stanisława. Zapraszamy na mszę św. o 18.00.

7. Sobota: ks. Sebastian rozpoczyna pracę formacyjną z grupami dzieci i młodzieży. Prosimy, aby rodzice przypilnowali i zachęcili swoje dzieci do udziału w spotkaniach.

* 10.00 spotkanie dla kandydatów na ministrantów z klas 3 i starszych

* 10.30 spotkanie ministrantów

* 11.00 spotkanie lektorów

* 11.00 spotkanie dla dziewcząt ze scholi.

Liczymy na obecność i zaangażowanie oraz na pomoc rodziców.

8. Niedziela za tydzień:

* 18.00 msza z asystą RK i spotkanie formacyjne.

* w całej Polsce będą zbierane podpisy pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą – Stop LGBT. Widzimy co się dzieje w miastach całej Polski. Marsze zgorszenia, bezwstydu; profanacje świętych rzeczy, obrazów kultu religijnego; parodie mszy św. Zaplanowane obrażanie, nas katolików. Ideologia gender – ideologia rozpusty, dewiacji seksualnych; gorszenie na terenie szkół dzieci.

Jako katolicy mamy obowiązek zaprotestować. Dlatego po mszy św. osoby z AK zbierają podpisy pod tą inicjatywą. Prosimy mieć przy sobie numer PESEL.

9. Polecamy nabywanie i czytanie prasy katolickiej.

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P     Jarosława Mikuska; lat 83

            Wojciecha Śliwę; alt 67

Wieczny odpoczynek.