​XXXIII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO 14. LISTOPADA 2021.

1. Dziś:

* 10.30 msza w intencji chóru parafialnego

* 18.00 msza z asystą AK

* dziś przypada ogłoszony przez papieża Franciszka „Światowy dzień jedności z osobami starszymi, samotnymi i ubogimi”. Znakiem szczególnym tego ​​dnia jest chleb. Na stoliku są wyłożone małe chlebki, które prosimy przy wychodzeniu z kościoła wziąć i przekazać tym osobom w swojej rodzinie oraz w sąsiedztwie. Będzie to okazja do dobrej rozmowy z tymi osobami. Tak papież chce w tym geście pozdrowić osoby starsze, chore i ubogie.

Jednocześnie pragnę bardzo podziękować Państwu Fogiel za dar tych upieczonych chlebków.

* dziękujemy również za dzisiejsze ofiary złożone na przygotowanie do dalszego malowania kościoła. Dziękujemy z ofiary złożone tym tygodniu w kancelarii i przesłane na konto bankowe. Bóg zapłać.

* dziś w całym Kościele Powszechnym jest przeprowadzana zbiór ofiar do puszek dla katolików prześladowanych w różnych krajach świata. Starajmy się w miarę możliwości o wsparcie tego dzieła.

2. Jutro o 18.30 spotkanie dla Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Będzie poświęcone przygotowaniu parafii do kanonicznej wizytacji biskupa, która odbędzie się w niedzielę 21 listopada. O szczegółach programu tej wizytacji poinformujemy w niedziele za tydzień.

3. W sobotę o 18.00 będzie odprawiona msza św. w intencji pana kościelnego Janusza Kozieła, z okazji jego imienin.

4. Niedziela za tydzień:

* ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Chrystusa Króla; patronalne święto Akcji Katolickiej. W katedrze o 13.30 rozpocznie się diecezjalny dzień młodych. Zapraszamy młodzież szkół średnich.

* w niedzielę rozpoczniemy rozprowadzanie opłatków na tegoroczną Wigilię. Ofiary, które będą składane przy opłatku są przeznaczone na zakup pelletu, służącego do ogrzewania naszego kościoła. Jak wiemy, kościół jest ogrzewany ciągle przez wszystkie dni tygodnia i całodobowo.

* również od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane świece wigilijne – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Tak powoli będziemy przygotowywać się do świąt Bożego Narodzenia.

* 18.00 msza św. z asystą RK i po mszy spotkanie formacyjne.

5. Przypominamy zasadnicze informacje dotyczące przestrzegania w kościele zasad epidemicznych:

* widzimy jak bardzo szybko rozwija się 4 fala koronawirusa.

* bardzo proszę, aby każdy będący w kościele miał prawidłowo założoną maseczkę. To jest bardzo ważne.

* wchodząc do kościoła dezynfekujemy dłonie.

* do Komunii św. jako pierwsi podchodzą ci, którzy przyjmują na dłoń. Po nich, osoby przyjmujące do ust. Bardzo prosimy przestrzegać tej kolejności. Nie mieszać, zatem tego porządku.

6. Od zeszłej niedzieli modlimy się w nabożeństwie Wypominkowym już według nowego układu. Można jeszcze zgłaszać na Wypominki do końca listopada.

7. Jak w każdą niedziele zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy:

Ś+P Genowefę Markowską; lat 90

Andrzeja Strzeleckiego; lat 57 Wieczny odpoczynek