IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 14 MARCA 2021

ROZPOCZĘCIE MISJI PARAFIALNYCH.

1. Dziś: * 10.30 msza św. z asystą chóru parafialnego.

* 12.00 – po mszy spotkanie i poświęcenie modlitewników dla dzieci kl. 3 przygotowujących się do I Komunii św. Prowadzi ks. Sebastian.

* 17.00 Gorzkie żale

* 18.00 msza z asystą AK.

* w całej diecezji dziś jest przeprowadzana zbiórka – „Jałmużna wielkopostna”. Ministranci będą zbierali ofiary do puszek.

2. Misje święte:

* bardzo prosimy, aby jeszcze wziąć egzemplarze programu i jeszcze dotrzeć do reszty rodzin z parafii, które nie mają programu i ich zaprosić. Dokończmy to nasze zadanie apostolskie.

* ponieważ w tym roku nie odbyły się rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży, dlatego chcemy włączyć je w plan misji. Bardzo prosimy rodziców, aby przypilnowali swoje dzieci:

Plan rekolekcji:

*** poniedziałek i wtorek: * 17.00 nauka dla dzieci klas od „0” do „7” szkoły podst.

*** 19.30 młodzież – kl. 8 SP + szkoła średnia + młodzież starsza.

*** spowiedź dzieci i młodzieży w środę wraz ze starszymi.

* Jutro przynosimy na mszę misyjną „świecę chrzcielną”, a w ostatni dzień misji, w piątek, „krzyż misyjny”. Kto nie ma lub chce mieć nową świecę lub krzyż, może nabyć w kruchcie kościoła.

* środa – to dzień spowiedzi misyjnej, godziny według programu.

* w czwartek na misyjnej mszy głównej o 18.00, będzie się z nami modlił nowy ordynariusz naszej diecezji, ks. bp Marek Solarczyk.

3. Jutro o 19.00 marcowe spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Prosimy o obecność wszystkich członków Rady.

4. Piątek: uroczystość Św. Józefa = ostatni dzień misji.

* od godz. 8.30 rozpoczniemy misyjny dzień osób starszych i chorych. Bardzo prosimy zgłaszać te osoby = * bezpośrednio po mszy św. w zakrystii; * w kancelarii; *lub telefonicznie. Zgłaszamy do środy włącznie.

* 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja eucharystyczna.

* 18.00 msza św. w intencji wspólnoty APDŚ.

* droga krzyżowa: * 7.00 dla dorosłych; * 17.30 dla dzieci; * 18.30 dla młodzieży i dorosłych. Zakończenie misji + poświęcenie krzyża misyjnego i przyniesionych przez nas krzyży.

5. Niedziela za tydzień – 18.00 msza św. z asystą RK.

6. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na cele malowania kościoła oraz za ofiary złożone na ten cel w minionym tygodniu. Jak można zauważyć, została zdemontowana już część rusztowań i na tym etapie prace są prowadzone na ścianach pionowych. Planujemy zakończyć całość prac w połowie kwietnia.

7. Prasa katolicka: * Niedziela; * Gość Niedzielny. * Dziś można nabyć jeszcze egzemplarz „Gość Niedzielny – ekstra” W całości jest poświęcony Św. Józefowi. Jest tylko 30 egz. Zachęcamy do nabycia tego wyjątkowego wydania. Cena – 9 zł.

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P Stanisławę Derletę; lat 82

Janinę Strzelecką; lat 94

Jutro będzie msza św. pogrzebowa Ś+P Sławomira Chmala; lat 60

Wieczny odpoczynek.