1. Dziś:

* starajmy się przez cały dzień przeżywać radość z jubileuszu 40-lecia wyboru Jana Pawła II. Będziemy mogli w telewizji oglądać wiele ciekawych programów.

* po mszy się będzie przeprowadzona zbiórka ofiar na rzecz młodzieży z biednych rodzin na ich dalsze uczenie się w szkołach i uczelniach. To dzieło Fundacji im. Jana Pawła II. To nasz wkład w tzw. żywy pomnik nieustannie składany naszemu papieżowi.

* 18.00 msza z asystą AK.

* Bóg zapłać za dzisiejszą pierwszą tacę remontowo-kredytową. Również składam podziękowanie 5 rodzinom, które złożyły w tym tygodniu ofiary indywidualne na tacę i w kancelarii oraz wpłaciły na konto parafialne. Dziękuje jednej rodzinie z parafii na Idalinie i jednej z naszej parafii za nabycie medalu jubileuszowego. Bóg zapłać.

Jest jeszcze ponad sto medali do dalszego nabycia. Zachęcamy

 

2. Jutro:

* od godz. 9.45 w domu parafialnym można skorzystać z bezpłatnych badań pod kątem osteoporozy, urazów kręgosłupa, funkcjonowania organów wewnętrznych.

* 17.00 msza św. w intencji członków z KŻR, którzy byli w sobotę na pielgrzymce w Wysokim Kole.

* 18.30 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

 

3. We wtorek przypada pamiętny dzień wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża Jana Pawła II. O godz. 20.30 na placu przed Urzędem Miasta przy ul. Żeromskiego odbędzie się modlitewne czuwanie. Serdecznie zapraszamy starszych oraz młodzież.

 

4.. W niedzielę za tydzień rozpoczniemy kolejny Tydzień Misyjny pod hasłem: „ Idźcie i głoście”.

* 18.00 msza z asystą RK i spotkanie formacyjne.

 

5. Akcja Katolicka zorganizowała przy parafii kurs nauki języka angielskiego. Chętnych zapraszamy do nauki w następujących terminach:

** poniedziałek 18.00 – nauka dla początkujących

** czwartek 18.00 – nauka dla zaawansowanych. Serdecznie zapraszamy.

 

 

6. W kancelarii lub w zakrystii wpisujemy naszych bliskich na nabożeństwo Wypominek – rocznych, półrocznych i jednorazowych. Rozpocznie się ono w listopadzie.

Kartki do wpisania imion i nazwisk są wyłożone na regale przy stoliku z prasą.

 

7. Przy konfesjonałach w małych skrzyneczkach są wyłożone broszury opisujące o tym, jak najlepiej przygotować się do spowiedzi św. Można wziąć broszurę i zawsze przed spowiedzią w domu korzystać z niej wtedy, gdy rozpoczynamy przygotowanie do spowiedzi w ramach rachunku sumienia.

 

8. Polecając dzisiejszą prasę szczególnie zachęcamy do czytania ciekawych artykułów przypominających naszego papieża.

 

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy:

Ś+P Adam Gajewski; lat 37. Wieczny odpoczynek.