III NIEDZIELA ADWENTU 15 GRUDNIA 2019. REKOLEKCJE.

1. Dziś:

* Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe To czas rekolekcyjny dla dzieci, młodzieży i dla dorosłych. Prośba, abyśmy wszyscy, każdego dnia byli na swojej nauce.

Środa jest dniem spowiedzi. Tego dnia każdy powinien wyspowiadać się, aby w ten sposób przygotować serca na przeżycie świąt Bożego Narodzenia. Spowiedź: 7.00 – 10.30; 16.00 – 19.30.

* W godz. 9.00 – 14.15 w sali w domu parafialnym odbywa się kolejna zbiórka krwi w ramach parafialnego Klubu HDKrwi im. Jana Pawła II. Zachęcamy stałych dawców oraz wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia do oddania krwi. To szczególny dar adwentowego miłosierdzia względem chorych.

* 18.00 msza św. z asystą Rycerzy Kolumba i spotkanie formacyjne.

* 16.00 na placu przed Urzędem Miasta odbędzie się spotkanie opłatkowe, na które zaprasza ksiądz biskup ordynariusz.

* do końca rekolekcji, czyli do środy możemy przynosić do zakrystii lub kancelarii zrobione paczki świąteczne, które Parafialny Zespół Caritas dostarczy do osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Wszystkim, którzy wzięli torby i zrobili paczkę składamy wielkie podziękowanie.

2. Jutro o 19.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

3. Piątek – adwentowy dzień chorych. Posługę rozpoczniemy w domach chorych od godz. 8.30. Prosimy o zgłaszanie chorych i starszych do środy włącznie, do kancelarii, w zakrystii lub telefonicznie.

4. Niedziela za tydzień = zamiast kazania, zwyczajem lat ubiegłych, podzielimy się we wspólnocie parafialnej opłatkiem, złożymy nawzajem życzenia świąteczne.

5. Sakrament chrztu świętego będzie sprawowany w pierwszy i drugi dzień świąt na mszy o godz. 10.30.

6. W tym tygodniu 3 rodziny złożyły swoją roczną ofiarę na cele remontowo-kredytowe; jedna rodzina nabyła pamiątkowy medal stulecia parafii; jedna również złożyła ofiarę na pamiątkową tablicę jubileuszową. Serdeczne – Bóg zapłać. Zachęcamy do dalszego nabywania medali oraz do uwiecznienia swojej rodziny na tablicy jubileuszowej.

7. Osoby z Klubu seniora rozprowadzają opłatki wigilijne. W komplecie są opłatki duże oraz małe. Ofiary, które są składane przez parafian przy nabyciu opłatków  tradycyjnie przeznaczamy na ogrzanie świątyni. Za każda ofiarę serdecznie dziękujemy;

8. Również są rozprowadzane świece wigilijne. To dzieło Caritas. Z funduszu wigilijnych świec są finansowane programy pomocowe dla dzieci i osób starszych. Dobrze, gdy w każdej rodzinie wigilię rozpocznie się od zapalania tej świecy.

9. W niedzielę Świętej Rodziny, po świętach, t.j. 29 grudnia, o godz. 15.00 planowane jest kolędowe spotkanie dzieci i rodziców przy żłóbku pod hasłem: „Urodziny u Pana Jezusa”. Już teraz zapraszamy wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym i szkoły podstawowej. Przy śpiewie kolęd oddamy pokłon Dzieciątku Jezus, a z racji urodzin Pana Jezusa dzieci będą poczęstowane urodzinowym tortem z Betlejem. Przy okazji tego spotkania chcemy pomóc dzieciom, którymi opiekuje się Radomskie Hospicjum Królowej Apostołów. Każde dziecko może przynieść Panu Jezusowi prezent, który będzie przekazany dzieciom z Hospicjum. Na stoliku są wyłożone kartki informacyjne, co można przynieść w prezencie. Prosimy, aby rodzice wzięli tak kartę informacyjną. Spotkanie organizuje Parafialny Oddział Akcji katolickiej.

10. W dniach 16. – 26. 10. 2020 r. Ks. Sebastian organizuje pielgrzymkę do Guadalupe i najciekawszych miejsc Meksyku. Szczegółowe informacje można znaleźć TUTAJ.

11. Polecamy nabywanie prasy katolickiej.

12. W tym tygodniu pożegnaliśmy:

Ś+P     Marię Laskowską; lat 64

            Edward Kuc; lat 81. Wieczny odpoczynek