1. Dziś:

* 18.00 msza z asystą Rycerzy Kolumba. Pragnę podziękować Rycerzom za kilkudniową pracę przy porządkowaniu poremontowym przestrzeni strychowej naszego kościoła. Oprócz rycerzy pracował również pan Radosław Grela z ul. Kwiatowej. Bóg zapłać

* dziś w całej Polsce na prośbę papieża Franciszka zbierane są ofiary na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Meksyku. Ministranci stoją z puszkami przy drzwiach kościoła.

 2. Jutro o 18.30 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

 3. Wspólnota modlitewna „Zjednoczeni w Duchu” zaprasza na rozpoczynające się w najbliższą środę 18 października o godz. 18.00 = Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy. Inne szczegóły są wypisane i umieszczone na plakacie w gablocie i na ulotkach – stolik z prasą. Mogą uczestniczyć również osoby z innych parafii. Zapraszamy

 4. W piątek:

* 15.00 nabożeństwo Koronki do miłosierdzia i adoracja eucharystyczna.

* 19.00 rozpoczęcie w naszej parafii XXI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia. Koncert inauguracyjny. Dyrektorem Festiwalu jest nasza parafianka, Pani Ewa Gęga-Osowska, długoletnia nauczycielka Radomskiej Szkoły Muzycznej. Zapraszamy na godz. 19.00. Po koncercie odbędzie się zbiórka pieniężna przeznaczona na remont naszej świątyni.

5.  W kancelarii możemy wpisywać naszych bliskich zmarłych na Wypominki = roczne, półroczne i jednorazowe.

 6. Przy parafii kolejny już rok odbywa się nauka języka angielskie dla dzieci oraz dla dorosłych. Całości patronuje Akcja Katolicka. Dla zainteresowanych podajemy numer telefonu, pod którym można uzyskać szczegółowe informacje: 781377000.

7. W tym tygodniu złożono 34 ofiary na remont kościoła i 7 rodzin nabyło pamiątkowy jubileuszowy medal na 100 – lecie parafii. Składamy – serdeczne Bóg zapłać. Wiele osób jest zainteresowanych nabyciem kolejnych medali – można je obejrzeć przy stoliku z prasą, a chętni mogą się w tej sprawie kontaktować z ks. proboszczem.

8. Polecamy prasę katolicką. Przy stoliku z prasą można nabyć kalendarz ścienny na 2018 – to dzieło Fundacji im. Bpa Jana Chrapka, działającej przy Caritas. Cena – niezmienna od wielu lat – 5 zł.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy:

Ś+P     Marianna Nogaj; ul. Komunalna; lat 88

            Leokadia Wolska; ul. Wesoła; lat 75

            Wieczny odpoczynek.