XX NIEDZIELA ZWYKŁA 15. SIERPNIA 2021

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

1. Dziś:

* po ogłoszeniach będzie poświęcenie kwiatów, ziół i nasion z tegorocznych zbiorów.

* dzisiejszy dzień, 15. sierpnia, jest naszym świętem narodowym i kolejną rocznicą zwycięstwa w wojnie z 1920 roku. W historii naszego kraju to zwycięstwo nazywamy „cudem nad Wisłą”.

2. W piątek zakończyła się 43. piesza pielgrzymka na Jasną Górę. W parafialnej grupie 12 A szło 61 osób. Pragnę podziękować x. Sebastianowi i x. Mariuszowi za prowadzenie naszej grupy. Dziękuję wszystkim służbom – Liderom pielgrzymki; służbom porządkowym; służbie medycznej; zespołowi muzycznemu; kierowcom samochodu bagażowego; paniom z Klubu seniora – za gotowanie obiadów; Rycerzom Kolumba za dowóz obiadów; Panu Grzegorzowi Osińskiemu z Mazowszan za wypożyczenie samochodu na bagaż. Panu Arturowi Rusinowi za udostępnienie samochodu. Państwu Skórzyńskim za udostępnienie samochodu, jako sanitarki oraz ofiarowanie wody dla pielgrzymów i baneru na wejście grupy w Częstochowie. Pani Ariannie Piekarskiej za ofiarowanie środków medycznych. Wszystkim, którzy pomagali pielgrzymom – składam Bóg zapłać.

Natomiast za tydzień wszystkich pielgrzymów zapraszamy na Mszę o g. 18.00 i po mszy na spotkanie pielgrzymkowe w domu parafialnym.

3. Jest przygotowana księga intencji na 2022 rok. W godzinach pracy kancelarii można już rezerwować terminy mszy św. na rok przyszły.

4. Na niedzielę 19 września 2021 jest zaplanowana kolejna zbiórka krwi w ramach działalności Parafialnego Klubu HD Krwi im. św. Jana Pawła II. Prosimy o zarezerwowanie sobie tego terminu oraz o zaproszenie innych do oddania krwi.

5. W tym tygodniu 3 rodziny złożyły roczną ofiarę na przygotowanie do dalszego malowania kościoła. Bóg zapłać.

6. Ze względu na to, że na wrześniową pielgrzymkę zapisało się tylko 12 osób pragnę poinformować, że została ona odwołana.

7. Zachęta do nabywania prasy katolickiej oraz pamiątek z naszego jubileuszu.