1. Dziś: * 9.15 – 14.00 w domu parafialnym odbywa się kolejna zbiórka krwi w ramach parafialnego Klubu HD Krwi im. Św. Jana Pawła II. Zachęcamy stałych dawców oraz młodzież, tak dziewczęta jak i chłopców, którzy ukończyli 18 rok życia.

* 18.00 msza z asystą Rycerzy Kolumba i spotkanie formacyjne.

2. W kościele możemy nabywać opłatki na stół wigilijny. W komplecie są 3 opłatki duże i 2 małe. Ofiary z opłatków jak każdego roku przeznaczamy na ogrzewanie świątyni.

3. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Są trzy rodzaje pięknych świec. Zapalimy je podczas Wigilii. W ten sposób wspieramy programy pomocowe dla dzieci.

4. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zrobili piękne i zasobne paczki świąteczne dla osób starszych, będących w trudnej sytuacji materialnej. W tym tygodniu Rycerze Kolumba dostarczą je wraz z życzeniami świątecznymi do tych osób.

5. Jutro o 18.30 miesięczne spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Spotkanie to rozpoczyna 3 letni okres przygotowań do Jubileuszu 100 – lecia parafii. Proszę o obecność wszystkich członków Rady.

6. W środę o 16.00 Klub seniora. Temat spotkania: Z teatrem na „ty”. Poprowadzi je aktor p. Kamil Woźniak. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

7. W sobotę:

* 11.00 spotkanie opłatkowe dla ministrantów, lektorów, scholi, oazy i harcerzy. Prowadzi x. Sebastian.

* 18.30 nabożeństwo do św. Jana Pawła II i ucałowanie relikwii.

* 19.00 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej [ osiedle Kaptur ] odbędzie się organizowany przez Fundację „Młodzi Radom” i Rycerzy Kolumba koncert charytatywny kolęd i pastorałek. Będą zbierane ofiary na wyjazd młodzieży na ŚDM do Panamy. Zapraszają organizatorzy.

8. Przez cały tydzień spowiadamy w godz. od 6.00 i od 17.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni i godziny.

9. W niedzielę za tydzień:

* zamiast kazania, pod koniec mszy, jak co roku, przy melodii kolęd połamiemy się opłatkiem składając w gronie parafian wzajemne życzenia.

* 18.00 msza z asystą pielgrzymów gr. 12A.

10. Ks. Sebastian organizuje w niedzielę 24 lutego 2019 r. wyjazd do Teatru Buffo w Warszawie na spektakl „Wieczór włoski”. Zapisy u ks. Sebastiana.

11. Bóg zapłać 7 rodzinom za złożone ofiary na pokrycie kosztów remontu kościoła.

12. Polecamy prasę katolicką. Przy dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego – gratis – płyta z pięknymi kolędami.

13. W niedzielę Św. Rodziny – po świętach, tj. 30 grudnia o godz. 15.00 Akcja Katolicka z naszej parafii organizuje po raz pierwszy piękne spotkanie przy szopce pt. „Urodziny u Pana Jezusa”. Już teraz zapraszamy wszystkie dzieci, począwszy od najmłodszych do szkoły podstawowej, wraz z rodzicami, na to wyjątkowe spotkanie. Będzie śpiew kolęd, radość przy szopce, tort urodzinowy dla Pana Jezusa. Ale dzieci, będąc jak pastuszkowie, – idąc do Pana Jezusa, wiemy, że wypada mieć ze sobą mały dla Niego prezent. Niech tym prezentem będą rzeczy potrzebne dla bardzo ciężko chorych dzieci, którymi opiekuję się Małopolskie Hospicjum Dziecięce. Na stoliku z prasą jest ulotka, na której są wypisane najbardziej potrzebne rzeczy dla tych nieuleczalnie chorych dzieci. Prosimy, aby rodzice już dziś wzięli tę ulotkę i wraz ze swoim dzieckiem nabyli te podarunki, które będą złożone Dzieciątku Jezus przy żłóbku, a potem dostarczone do dzieci w Hospicjum. Prosimy o zainteresowanie się tym nowym dziełem, które inicjuje Akcja Katolicka.