VI NIEDZIELA ZWYKŁA 16 LUTEGO 2020.

1. Dziś:

* 18.00 msza św. z asystą Rycerzy Kolumba i spotkanie formacyjne.

 2. Od wtorku będzie możliwość rozliczenia podatku PIT za 2019 rok. Jak zawsze odbywać się to będzie w bibliotece, naprzeciw kancelarii, w domu parafialnym. Chętni do skorzystania z tej pomocy powinni mieć ze sobą rozliczenie za poprzedni rok. Osoby z PZCaritas będą pomagały w każdy wtorek i czwartek w godz. 16.00 – 17.00.

 3. Sobota to 22 dzień lutego. O 18.30, po mszy św. nabożeństwo przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II – odmówienie litanii i ucałowanie relikwii.

 4. Niedziela za tydzień:

* 18.00 msza św. z asystą pielgrzymów z gr. 12A + spotkanie po mszy św. z ks. Sebastianem.

 5. W tym tygodniu 8 rodzin złożyło roczne ofiary na cele remontowo-kredytowe. Za każdą ofiarę – serdecznie dziękujemy.

 6. W najbliższym czasie wchodzi na ekrany kin film fabularno-dokumentalny pt. „Najświętsze Serce”. To dla naszej Parafii szczególny dar. Film podejmuje tematykę tak bliską naszej duchowości. Przekazane treści dotyczą również objawień jakie Chrystus skierował do Św. Małgorzaty Alocoque.

Bardzo bym chciał, aby jak najwięcej osób oglądnęło ten tak ważny dla nas film.

Zamówiłem osobny dla Parafii seans. Będzie to w poniedziałek 9 marca 2020 r. o godz. 17.00 w kinie Helios, obok dworca PKP. Seanse grupowe mają zniżki do biletów. Koszt po zniżce 13 zł. Prosimy o liczne zapisywanie się. Czynimy to jak zawsze przy stoliku z prasa lub kontaktując się z Panią Barbarą Głowacką, prezesem Klubu seniora. Można to również uczynić w swoim gronie, zbierając pieniądze od najbliższych, a potem jedna osoba zgłosi grupkę chętnych do Pani Barbary. Liczę na duże zainteresowanie. Będzie to również pomocne do przeżywania przez nas czasu Wielkiego Postu.

 7. Polecamy nabywanie i czytanie prasy katolickiej.

 8. W tym tygodniu pożegnaliśmy:

Ś+P     Janinę Nowak; lat 65

Ś+P     Kazimierę Weitz; lat 79. Pani Kazimiera przez wiele lat bardzo pomagała w parafii. Prała i prasowała obrusy, bieliznę ołtarzową i dbała o wystrój świątyni. Chcę w ten sposób na ręce rodziny jeszcze raz podziękować zmarłej Pani Kazimierze.

Wieczny odpoczynek.