NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PANA JEZUSA 16. MAJA 2021.

1. Dziś:

* 13.30 podczas dodatkowej mszy dzieci klas 4 przeżyją Rocznicę Pierwszej Komunii Św.

* 18.00 msza św. z asysta RK i spotkanie formacyjne.

2. Jutro o 18.30 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Będą omawiane ostatnie przygotowania do jubileuszu i festynu parafialnego. Bardzo prosimy o obecność wszystkich członków Rady.

3. W niedzielę za tydzień:

* uroczystość Zesłania Ducha Św.

* 19.00 w sali w domu parafialnym odbędą się eliminacje do quizu – pt. „Wielki test historyczny – Parafia NSJ w Radomiu”. Finał będzie przeprowadzony podczas Festynu w dniu 20. czerwca.

*Zachęcamy wszystkich chętnych tak z parafii, jak i osoby spoza parafii, do wzięcia udziału w eliminacjach. Zgłoszenia przyjmuje ks. Sebastian. Zakres materiału obejmuje wszystkie informacje, które są umieszczone na naszej stronie internetowej. Zgłoszenia do 20. Maja 2021.

4. Po długiej przerwie wznawia swoje spotkania Parafialny Klub Seniora. W środę 2. czerwca br. o godz. 9.00 organizujemy wyjazd do ks. Dariusza Laseczki, proboszcza Parafii w Kraśnicy k. Opoczna. Ks. Dariusz przeżywa w tym roku srebrny jubileusz, 25-lecia kapłaństwa. W ramach wycieczki odwiedzimy również miejsce śmierci legendarnego majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Zapisy prowadzi prezes Klubu, p. Barbara Głowacka. Mile widziani wszyscy chętni.

5. Pragnę podziękować:

*10 rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły = w kopertach na tacę; w kancelarii oraz przez przelew bankowy, swoje roczne ofiary na malowanie kościoła.

*dziękuję również paniom z Oazy Rodzin za prace porządkowe przeprowadzone w domu parafialnym.

*wielkie podziękowania dla Rycerzy Kolumba za umalowanie ogrodzenia wokół domu parafialnego od strony ulic – Kościelnej i Wróblewskiego.

*składam podziękowanie osobom z Akcji katolickiej za ufundowanie kompletu 120 nowych flag, które będą ozdabiały plac kościoła podczas parafialnych uroczystości. Wszystkim za okazane serce i hojność – Bóg zapłać.

6. Jak w każdą niedzielę zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej

7. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P     Danutę Tokarską; lat 83.               

Wieczny odpoczynek.