​OGŁOSZENIA II NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO 16 STYCZNIA 2022.

1. Dziś: ​​

*** Dziękujemy wszystkim parafianom, z którymi spotkaliśmy się w ich domach, podczas tegorocznej kolędy. Była to dla nas, duszpasterzy, okazja do wspólnej modlitwy i udzielenia błogosławieństwa na cały nadchodzący rok wszystkim członkom rodziny. Cieszyło nas to, że w wielu rodzinach padały słowa podziękowania, że mimo pewnych utrudnień związanych z epidemią, w naszej parafii kolęda wróciła do właściwej formy, jaką jest spotkanie z rodziną w jej domu.

*** Za wszystkich parafian, w ciągu całego roku, są odprawiane msze św. z prośbą o wszelkie łaski, o Boże błog; w tych trudnych czasach szczególna intencji to prośba o zdrowie i bezpieczeństwo zdrowotne. W ten sposób chcemy wyrazić naszą jedność w wierze, ale i zatroskanie o siebie nawzajem.

*** Jeszcze raz zapewniamy o naszej modlitwie za każdą i każdego z parafian. W taki sposób chcemy dalej budować wspólnotę ludzi wierzących, w tym czasie, który dalej tworzyć będzie historię naszej parafii w ciągu dni, miesięcy i lat po przeżyciu wielkiego jubileuszu 100 – lecia glinickiej wspólnoty.

*** Ofiary, które były składane podczas kolędy są przeznaczone na dalsze przygotowanie do malowania kolejnych części wnętrza świątyni. Na dziś mamy zgromadzone ok. 40% funduszu na wymalowanie sklepienia nawy poprzecznej na wysokości ołtarza błogosławionego ks. Bolesława Strzeleckiego i ołtarza Matki Bożej Częstochowskiej. Koszt tych prac, oprócz kosztu rusztowań, szacowany był na jesieni 2021 r. na kwotę ok. 260.000 zł. Już dziś chcę podziękować Panu Janowi Dąbrowskiemu z ul. Miedzianej, za deklarację wypożyczenia rusztowań. To kwota ok. 20% ogólnych kosztów. Sami wiemy, jaka jest dziś zmieniająca się sytuacja finansowa; odczuwamy efekty dużej inflacji; widzimy stawki na rachunkach za prąd, gaz i inne media. To w równym stopniu dotyczy również utrzymania parafii.

Wnioski:

*** Gdy zakończy się sezon grzewczy, około końca kwietnia, wtedy poinformuję, jaka będzie możliwość podjęcia dalszych prac wewnątrz świątyni. Dziś, staramy się kumulować każdą złotówkę, aby parafia mogła funkcjonować oraz, aby były możliwości dalszych prac inwestycyjnych.

*** Jeszcze raz za wszelkie dobro, za dobre słowa płynące od Was, składamy – serdeczne podziękowanie.

* 18.00 msza św. z asystą RK i po mszy, w sali w domu parafialnym, spotkanie formacyjne.

2. Jutro o 18.30 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Proszę o obecność wszystkich członków Rady.

3. W środę swoje imieniny obchodzi ks. Mariusz Parszewski. Zapraszamy na dziękczynną mszę św. w intencji solenizanta na godz. 18.00

4. W czwartek natomiast swoje imieniny ma ks. Sebastian Osiński. Również zapraszamy parafian na mszę św. w intencji solenizanta na godz. 18.00.

* podczas mszy św. o 18.00 będzie jednocześnie intencji za osoby udzielające się w PZ Caritas.

5. W sobotę po mszy św. o 18.30 nabożeństwo do św. Jana Pawła II i błogosławieństwo relikwiami.

6. Uwaga: Komendant Mazowieckiej Policji zwrócił się do proboszczów parafii, aby podać informacje dotyczące coraz szerszego zjawiska oszust finansowych dokonywanych szczególnie na osobach starszych, poprzez złodziei, którzy operują w internecie i na telefonach komórkowych. To bardzo ważne informacje, które pomogą zachować bezpieczeństwo naszym oszczędnościom. Dla lepszego zrozumienia tych informacji, apel policji jest wydrukowany i bardzo proszę wychodząc z kościoła wziąć go do domu i dobrze przeanalizować. Bądźmy bardzo ostrożni, ponieważ wielu oszustów działa bezwzględnie. Nie dajmy się zmanipulować.

7. Prasa. Polecamy : Gość Niedzielny – dziś dodatek = płyta, audiobook kilku ksiąg Pisma Świętego. W następnych miesiącach będą kolejne płyty z tej serii.

* W tym tygodniu pożegnaliśmy:

Ś+P + Mariana Jasińskiego; lat 75; + Waldemara Kucharskiego; lat 62.

Wieczny odpoczynek.