1. Dziś o 18.00 msza z asystą Rycerzy Kolumba i spotkanie podsumowujące kolejny rok pracy.

 2. W czwartek od 17.00 spowiedź na zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży.

 3. W piątek:

* 8.00 msza św. kończąca rok szkolny. Prosimy o obecność dzieci ze szkół podstawowych; młodzieży z gimnazjum i szkół średnich.

* 15.00 Koronka do miłosierdzia i adoracja eucharystyczna.

 4. W sobotę o 21.00 wyrusza sprzed kościoła Matki Bożej Częstochowskiej z dzielnicy Kaptur kolejna piesza nocna pielgrzymka mężczyzn do sanktuarium w Błotnicy. Organizują Rycerze Kolumba z Radomia i zapraszają ojców wraz z dorastającymi synami.

 5. Niedziela za tydzień spotkanie pielgrzymów z grupy 12A. Za tydzień będzie wydrukowana i wyłożona na stoliku z prasą ulotka zachęcająca do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Już teraz planując wakacje zachęcamy do pieszej pielgrzymki, która odbędzie się w dniach 6 – 13 sierpnia. Za naszą grupę odpowiada ks. Sebastian. Jak było w minionych latach w naszej grupie osoby do 20 roku życia mają opłacone wpisowe przez parafię. Pragniemy zorganizować profesjonalne prysznice i darmowe obiady, które będą przygotowywały osoby z Klubu seniora wraz z Rycerzami Kolumba. Przy tak funkcjonującej logistyce pielgrzymom będzie się szło dobrze. Z drugiej strony pielgrzymi odwdzięczają się modlitwami zanoszonymi za całą parafię.

* Po mszach świętych harcerze z 18. Szczepu im. Orląt Lwowskich, którzy mają spotkania w naszej parafii będą zbierali do puszek datki na wyjazdy wakacyjne

 6. Pragnę jeszcze raz podziękować na ręce ks. Sebastiana i  Parafialnej Rady Duszpasterskiej wszystkim, którzy przyczynili się do wzorowego zorganizowania festynu parafialnego, który odbył się w minioną niedzielę. Tym, którzy ofiarowali fanty na loterię; którzy przygotowali stół wielski; upiekli smaczne ciasta; zrobili dekoracje = Bóg zapłać.

 7. Za dwa tygodnie, w niedziele 1 lipca odbędzie się kolejna zbiórka krwi w ramach parafialnego Klubu HDK im. Św. Jana Pawła II. Zachęcamy do licznego zaangażowania, ponieważ krew jest bardzo potrzebna w miesiącach wakacyjnych.

8. W tym tygodniu 2 rodziny nabyły medal stulecia parafii i 4 złożyło ofiary indywidualnie. Bóg zapłać.

9. W kruchcie kościoła obok wywieszonych ogłoszeń jest informacja, aby oddać swój głos w planowaniu budżetu obywatelskiego na 2019 w Radomiu na renowację zabytkowego krzyża wolności, który znajduje się przy ul. Limanowskiego. Włączmy się w tę prośbę, to nic nie kosztuje.

10. Jak w każda niedziele możemy nabyć prasę katolicka.