1. Dziś: * 15.00 msza w katedrze i po mszy opłatek dla mieszkańców Radomia przed Urzędem Miasta. Zaprasza Ks. Biskup; * 18.00 msza z asystą Rycerzy Kolumba i spotkanie formacyjne.

* rok temu w naszej parafii gościła siostra zakonna z Ukrainy, która jest kierownikiem przedszkola parafialnego dla dzieci z polskich rodzin w miejscowości Złoczów. Budynek przedszkola jest w bardzo złym stanie. Nasi Rycerze Kolumba już pomagają tym dzieciom. Dziś Rycerze chcą przeprowadzić zbiórkę ofiar na remont tego przedszkola. Każdy, kto złoży ofiarę otrzyma mały prezent zrobiony przez dzieci. Będzie można również wziąć przekaz pocztowy i wpłacić na to „Dzieło patronackie”. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy.

2. Jutro nie będzie spotkania Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

3. Spowiedź codziennie od 6.00 i od 17.00 do mszy św.

4. W piątek o 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja, a po mszy roratniej ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II.

5. W sobotę ks. Sebastian o g. 10.00 zaprasza na spotkanie opłatkowe dzieci i młodzież ze wszystkich grup duszpasterskich: dziewczęta ze scholi; dziewczęta z oazy; kandydatów na ministrantów; ministrantów i lektorów. Spotkanie w sali w domu parafialnym.

6. Za tydzień w niedzielę przypada wigilia Bożego Narodzenia. * Nie będzie mszy św. o 18.00 / to czas wieczerzy wigilijnej w rodzinach /. Msze tylko w godzinach dopołudniowych. * w tym dniu katolik tradycyjnie zachowuje post. * Podczas każdej mszy św. będziemy dzielili się opłatkiem składając życzenia świąteczne. * O północy – Pasterka. Pół godziny przed pasterką kolędowy koncert instrumentalny.

7. W pierwszym i drugim dniu świąt na mszy o 10.30 będzie sprawowany sakrament chrztu dzieci.

8. Do jutra można przynosić dekorację rodzinnej szopki bożonarodzeniowej. Szopki stawiamy przy ołtarzu Serca Pana Jezusa. Konkurs na najładniejszą szopkę prowadzi Akcja Katolicka.

9. W kościele pod chórem nabywamy poświęcone opłatki na wieczerzę wigilijną. Opłatki rozprowadzają osoby z Klubu seniora. Jak co roku ofiary składane przy opłatku są przeznaczone na ogrzewanie świątyni.

10. Wychodząc z kościoła możemy również nabyć świecę na „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Jak wiemy, to od zapalenia tej świecy rozpoczynamy w swoich domach wieczerzę wigilijną.

11. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali piękne paczki świąteczne dla osób starszych będących w potrzebie. Paczki będą dostarczone do tych osób w najbliższych dniach.

12. W tym tygodniu złożono 2 ofiary na remont i jedna rodzina nabyła medal 100 lecia. Bóg zapłać.

13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

14. W tym tygodniu pożegnaliśmy:

Ś+P     Mariannę Turczyk; ul. Biała; lat 90

            Mariana Ziętka; ul. Tadeuszowska; lat 86

            Janinę Ginał; ul. Kwiatowa; lat 81.            Wieczny odpoczynek.