XVI NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO 17 LIPCA 2022.

1. W niedzielę za tydzień rozpoczynamy tydzień modlitwy w intencji misji. Patronem tego czasu będzie św. Krzysztof.

* na każdej mszy św. będziemy modlili się w intencji nas podróżujących i za wszystkich kierowców.

* po mszy św. o godz. 12.00 będzie poświęcenie kierowców i samochodów. Prosimy o ustawienie pojazdów tak na parkingu naszego kościoła jak i na ulicach. Kapłan dojdzie do każdego i poświęci woda święconą.

* w tym dniu jest przeprowadzana zbiórka ofiar na cele charytatywne. Będziemy mogli to uczynić na koniec każdej mszy św.

2. W tym tygodniu złożono na cele malowania kościoła 4 ofiary. Bóg zapłać.

* jedna z rodzin naszej parafii wyraziła chęć opłacenie renowacji obrazu ukazującego 1000-lecie Chrztu Polski – tzw. Millenium. To ważny obraz w naszej świątyni, bowiem upamiętnia czas ukończenia malowania naszego kościoła. Można na tym obrazie odnaleźć twarze znanych osób Kościoła w Polsce, jak również i proboszcza z tamtych lat, ks. Stefana Popisa.

Bardzo dziękuję za ofiarę tej rodzinie.

* Czekamy jeszcze na chętnych, którzy zaoferują pomoc przy renowacji ostatnich dwóch obrazów ściennych:

* wysoko nad gzymsem, obraz „ Król Dawid” [ najbardziej uszkodzony przez wodę]

* w ołtarzu bocznym, scena „Zwiastowania”.

3. Jak w każdą niedzielę zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

4. W dniu wczorajszym odbył się pogrzeb Ś+P Grzegorza Albekiera; lat 32. To śmierć bohaterska, bowiem połączona z pomocą ratowania nad polskim morzem osoby tonącej. Jak słyszeliśmy w mediach, wielu ludzi, aby uratować tonącego utworzyło tzw. łańcuch życia. Jednak moc fali morskiej porwała ten łańcuch i Grzegorz będąc w tej grupie ratujących sam poniósł śmierć. To bardzo bolesne dla rodziny, szczególnie dla żony Emilii. Oboje przed trzema tygodniami brali ślub w naszym kościele; bolesne dla mamy i najbliższych.

Wieczny odpoczynek.