1. Dziś:
* 17.00 spotkanie dzieci klas 3 i ich rodziców, które jest przygotowaniem do Pierwszej Komunii Św.
* 18.00 msza z asystą Rycerzy Kolumba i spotkanie formacyjne.
* w trosce o nowe powołania do kapłaństwa każda parafia w diecezji dba o materialne utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Po mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na ten tak ważny cel.
2. Jutro o g. 18.00 będzie sprawowana Msza święta w intencji Ks. Proboszcza w dniu Jego imienin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Czcigodnego solenizanta.
3. W środę o 16.00 Klub seniora. Będzie podjęty bardzo ważny temat, który dotyczy uzależnienia od narkotyków. Całość poprowadzi Pani Dorota Chmiel, Prezes Stowarzyszenia Karan, nasza parafianka. Serdecznie zapraszamy osoby starsze oraz rodziców.
4. W czwartek o 18.00 będzie odprawiona msza św. imieninowa w intencji pana kościelnego, Janusza Kozieła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za solenizanta.
5. Piątek:
* 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja.
* 18.30 ucałowanie relikwii Św. Jana Pawła II z racji 22. dnia miesiąca.
6. Niedziela za tydzień:
* ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Chrystusa Króla.
* to dzień patronalny Akcji Katolickiej. O godz. 12.00 msza św. z asystą AK.
* 18.00 msza z asystą pielgrzymów z Grupy 12A.
* 19.00 spotkanie duszpasterskie dla osób żyjących w związkach bez sakramentu małżeństwa.
7. Kto jeszcze nie wpisał swoich bliskich na Wypominki roczne czy półroczne, może to uczynić do końca listopada.
8. W tym tygodniu 7 rodzin złożyło roczną ofiarę na cele remontowo-kredytowe = serdecznie dziękujemy.
9. W środę 27 listopada, organizujemy bardzo ciekawy, jednodniowy wyjazd do Warszawy, którego celem będzie zwiedzanie 3 muzeów = Muzeum żołnierzy wyklętych i więźniów politycznych PRL; Muzeum walki i męczeństwa – w dawnej siedzibie gestapo przy Al. Szucha i Muzeum Więzienia Pawiak. To bardzo ważna droga naszej bolesnej historii XX wieku. Wyjazd o godz. 8.30; koszt 50 zł; zapisy prowadzi p. Barbara Głowacka. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Karty informacyjne są wyłożone na stoliku z prasą.
10. W minionym tygodniu została oddana do gruntownej renowacji tytularna figura Pana Jezusa z otwartym Sercem. Została postawiona w 1935 r. czyli w początkach istnienia naszej parafii. Przez długie lata stała w pasie ogrodzenia placu kościelnego od strony ul. Wróblewskiego. Podczas remontu została przeniesiona na teren placu. Przez kilka tygodni będzie czyszczony piaskowiec cokołu i samej figury.
Prośba – jeżeli ktoś z parafian chciałby sfinansować ten remont, to prośba o kontakt z proboszczem. To ważny etap przygotowujący parafię do jubileuszu.
11. Polecamy prasę katolicką.
* Zachęcamy również do nabycia kalendarza ściennego na 2020 rok. Ukazuje on świętych. Jeden miesiąc jest poświęcony naszemu patronowi, bł. Ks. Bolesławowi Strzeleckiemu. Kupując kalendarz wspieramy Fundację im. Ks. Bpa Jana Chrapka.