1. Dziś:

* Jak już informowałem tydzień temu, do kancelarii naszej parafii zgłosiła się rodzina Państwa Szpilskich z par. w Kazanowie, z prośbą, o jednorazową pomoc dla ich półtorarocznego dziecka Franciszka, który będąc z bliźniaków, urodził się z bardzo znaczną dysfunkcją nóżki. Tego typu schorzenia operowane są w klinice w USA. Rodzice proszą o  przeprowadzenie zbiórki pieniężnej w naszym kościele. Wychodząc z mszy św. starajmy się wspomóc małego Franciszka w jego leczeniu.

* 18.00 msza z asystą Rycerzy Kolumba i spotkanie formacyjne.

 

2. Jutro o 18.30 lutowe spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

 

3. W środę o 15.00 / godzinę wcześniej niż zawsze / bardzo ciekawe spotkanie w ramach Klubu seniora. Pani Anna Markowska doświadczony fizjoterapeuta poprowadzi spotkanie na temat: Schorzenia wieku senioralnego – jak sobie skutecznie z nimi radzić. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

4. W każdy wtorek i czwartek w pomieszczeniu biblioteki parafialnej w godz. 16.00 – 17.00 osoby z PZC będą pomagały w rozliczeniu podatki PIT za ubiegły rok. Chętni mogą z tej pomocy skorzystać.

 

5. Piątek 22 lutego po mszy wieczornej nabożeństwo do Św. Jana Pawła II i ucałowanie relikwii.

 

6. Sobota o 18.30 w Sali w domu parafialnym spotkanie dla osób żyjących w związkach bez sakramentu małżeństwa.

 

7. Od piątku ks. prałat Stanisław jest już na plebanii / przez jakiś czas będzie trwała rekonwalescencja /. Ksiądz jeszcze raz dziękuje za modlitwy i prosi o nie nadal.

 

8. W tym tygodniu jedna rodzina nabyła medal stulecia parafii i 5 złożyło ofiary indywidualne za 2019 rok. Bóg zapłać.

 

9. W niedzielą 10 marca w ramach Parafialnego Klubu HD Krwi będzie przeprowadzona zbiórka krwi. Będzie to zbiórka wyjątkowa, bowiem krew będzie przeznaczona do leczenia z ciężkiej choroby Michała, naszego ministranta z parafii. Bardzo prosimy już teraz o zorganizowanie sobie czasu i włączenie się w pomoc. Prosimy stałych dawców oraz młodych, dziewczęta i chłopców, którzy już ukończyli 18 rok życia o włączenie się do naszego Klubu.

10. Polecamy prasę = dla dzieci Mały Gość Niedzielny i Mały Rycerzyk; dla starszych = Gość Niedzielny, Niedziela i Rycerz Niepokalanej.

 

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P     Jadwiga Jaśkiewicz; lat 86

            Krystyna Moryc; lat 90                   Wieczny odpoczynek.