II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17 MARCA 2019.

1. Dziś: * 17.00 Gorzkie żale z nauką pasyjną. * 18.00 msza z asystą Rycerzy Kolumba i spotkanie formacyjne.

* Po mszy św. wielkopostna zbiórka ofiar na rzecz pomocy misjom w misjonarzom pracującym w Afryce. Jest to zbiórka ogólnopolska.

 

2. Jutro o 18.30 marcowe spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Prosimy o obecność wszystkich członków Rady.

 

3. We wtorek liturgiczne wspomnienie Św. Józefa. O 16.45 modlitwy wspólnoty APDŚ + 17.30 msza w intencji członków wspólnoty.

 

4. W piątek droga krzyżowa: * 7.00 dla dorosłych; 17.30 dla dzieci; 18.30 dla młodzieży i dorosłych – rozważania prowadzą osoby z AK.

 

 5. Niedziela za tydzień: * na mszy św. o 12.00 liturgiczne przyjęcie do służby ministrantów, lektorów i ceremoniarzy z poświęceniem komży i alb.

* 18.00 msza św. z asystą pielgrzymów z grupy 12A.

 

6. W tym tygodniu 6 rodzin złożyło na 2019 rok ofiary na cele remontowo-kredytowe. Bóg zapłać.

 

7. W poczekalni przed kancelarią został umieszczony piękny, odnowiony, obraz MB Częstochowskiej, który jest darem ojca Sebastiana Mateckiego – paulina i rodziny Państwa Mateckich. Serdecznie dziękuje za ten cenny dar.

 

8. Rodzice naszego ministranta, Michała Siary, składają bardzo serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę zorganizowali zbiórkę krwi na cel leczenia Michała. Dziękują Pani Bożenie Bardziak, prezes Parafialnego Klubu HDK i wszystkim, którzy krew oddali, tak z naszej jak i z innych parafii. Do oddania krwi zgłosiła się rekordowa liczba 87 osób, do poboru zakwalifikowano 61 osób i zebrano ok. 30 litrów krwi. To rekord w ramach jednej zbiórki. Rodzice Michała zamówili mszę św. dziękczynną w intencji wszystkich osób, które pomagają w leczeniu, która to msza będzie odprawiona w dniu spowiedzi rekolekcyjnej tj. 10 kwietnia o godz. 9.00. Jeszcze raz – serdeczne – Bóg zapłać.

9. Polecamy wielkopostną prasę katolicką = gość Niedzielny, niedziela i Rycerz Niepokalanej.

 

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy:

Ś+P     Artura Grylę; lat 37

            Andrzeja Michalskiego; lat 71

            Grzegorza Woźniaka; lat 65.

Wieczny odpoczynek.