​XXIX NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO 17 PAŹDZIERNIKA 2021.

1. Dziś: * 18.00 msza św. z asystą Rycerzy Kolumba i spotkanie formacyjne.

2. Jutro o 18.30 październikowe spotkanie Parafialnej Rady duszpasterskiej. Będziemy chcieli dobrze przygotować się do nabożeństwa „Jerycha Rodzin”.

3. W czwartek o 18.00 msza św. w intencji PZC i spotkanie formacyjne.​​

4. Niedziela za tydzień:

* rozpoczęcie tygodnia misyjnego.

* podczas nabożeństw różańcowych będziemy polecali intencji misyjne.

* Taca będzie przeznaczona na rozwój misji.

* 12.00 msza św. dla dzieci z klas 3 i ich rodziców w roku przygotowania do Pierwszej Komunii Św. i po mszy spotkanie w kościele.

5. W listopadzie rozpoczniemy modlitwy wypominkowe już według nowego układu na rok 2021/22. Można wpisywać osoby na wypominki roczne, półroczne i jednorazowe. Kartki są wyłożone na stoliku z prasą. Na wypominki wpisujemy w kancelarii parafialnej i w zakrystii po mszy św.

6. Polecamy prasę katolicka. Przy stoliku można nabyć również piękny, diecezjalny kalendarz na 2022 rok zatytułowany „Pod Twoją obronę”. Cena = 10 zł.

7. W tym tygodniu 6 rodzin złożyło ofiary na przygotowanie do dalszego malowania kościoła. Serdeczne = Bóg zapłać.

8. Jak słyszeliśmy w liście w przyszłym tygodniu w dniach 28.10 [ czwartek ] od godz. 18.00 rozpocznie się parafialne nabożeństwo „Jerycho Rodzin”. Będzie trwało nieustannie przez całą dobę do piątku 29.10 do godz. 17.30. Chcemy, aby zaangażowało się w tę modlitwę jak najwięcej parafian. Program jest rozpisany na każdą godzinę dla poszczególnych grup. Prosimy, aby wziąć kartkę z wydrukowanym programem do każdej rodziny. Prosimy, już teraz rozplanować sobie ten czas naszej szczególnej modlitwy. Na zakończenie obraz Świętej Rodziny będzie przewieziony do parafii w Grzmucinie.

9. Wiemy, że w minioną niedzielę zmarł długoletni nasz proboszcz, ks, Stanisław Suwała. Przez ostatnie 3 tygodnie przebywał w szpitalu i tam zakończył życie.

* Msza św. pogrzebowa została odprawiona w naszej parafii w środę 13 października przez bpa Henryka Tomasika, w asyście 55 kapłanów.

* Następnego dnia, w czwartek, w Tczowie, w parafii rodzinnej ks. prałata mszę odprawił ks. bp Marek Solarczyk, w asyście 46 kapłanów. Ciało ks. Stanisława Suwały spoczęło na cmentarzu w Tczowie.

* Pamiętajmy w modlitwie o jego posłudze przez 24 lata jako proboszcza, a przez 10 jako rezydenta.

* Wdzięczność najlepiej możemy okazać modląc się, zamawiając w jego intencji msze św. i polecając podczas modlitw wypominkowych.

* Wieczny odpoczynek.