III NIEDZIELA WIELKANOCNA18 KWIETNIA 2021

Dziś:

*18.00 msza św. z asystą RK.

*chór parafialny pod opieką ks. Sebastiana, w ostatnich tygodniach nagrał pamiątkowy, jubileuszowy 2 – płytowy album, zatytułowany: „Chórowe pory roku”. To wspaniała pamiątka i świadectwo osób zaangażowanych w życie tej wspólnoty. Cieszymy się, że chór nasz śpiewa podczas uroczystości parafialnych oraz jest znany w całej diecezji. Przy stoliku z prasą można nabywać dalej album 2 płyt – cena 20 zł. Zachęcamy.

2. Od jutra chcemy w naszej parafii zorganizować wizytę duszpasterską, zwaną „koledą”. Tradycyjnie odbywa się ona bezpośrednio po świętach Bożego Narodzenia. Wtedy to kapłan spotyka się w domach ze swoimi parafianami i udziela błogosławieństwa. Ponieważ ciągle jest wysoka dynamika pandemii, dlatego chcemy każdą rodzinę zaprosić na wyjątkowe nabożeństwo kolędowe do kościoła. Podczas nabożeństwa będzie zawierzenie rodziny Sercu Jezusowemu i błogosławieństwo Eucharystyczne na sposób Lourdzki. Na koniec każda rodzina otrzyma pamiątkowy Akt zawierzenia, z podaniem programu przeżywania w parafii jubileuszu 100 – lecia. Można będzie również z tej okazji złożyć ofiarę na dalsze malowanie kościoła. Koperty na ofiary są wyłożone na stoliku z prasą. Również na stoliku jest wydrukowany program kolędy, z podaniem terminu dla poszczególnych ulic. Bardzo proszę, kto jeszcze nie ma, może wziąć kilka egzemplarzy programu dla swojej rodziny oraz aby przekazać dalsze do rodzin sąsiadów.

*Jutro o 19.00 kwietniowe spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Będą omawiane ostatnie przygotowania do jubileuszu.

3. We wtorek o 18.30 modlitwy prowadzone przez wspólnotę „Zjednoczeni w Duchu”. Miejscem spotkania jest salka nad zakrystią.

4. W piątek swoje imieniny obchodzi ksiądz Jerzy. Zapraszamy do udziału w mszy św. imieninowej na godz. 18.00. Po mszy św. złożymy solenizantowi życzenia.

5. Niedziela za tydzień:

*będziemy chcieli uczyć się napisanego specjalnie na jubileusz hymnu parafii. Bardzo prosimy przyjść na mszę św. 5 minut wcześniej.

*Bardzo prosimy, aby już od tego tygodnia na mszach św. służyli ministranci. Prosimy rodziców, aby dopilnowali swoich synów.

*19.00 spotkanie w sali w domu parafialnym dla osób żyjących w związkach bez sakramentu małżeństwa.

*do naszej parafii zwróciła się z prośbą rodzina, której syn został jesienią potrącony poprzez pijanego kierowcę i w wyniku wypadku musiał mieć amputowaną nogę. Obecnie Seweryn, bo tak ma na imię poszkodowany, odbywa kolejną rehabilitację, która przygotowuje go do umiejętności noszenia protezy. Rodzina sama musi za własne fundusze zakupić protezę, której koszt to kwota przekraczająca 200.000 zł. Zwracam się z prośbą, aby w przyszłą niedzielę przeprowadzić zbiórkę ofiar na pomoc Sewerynowi. Za każdą ofiarę rodzina już teraz składa swoje wielkie podziękowania.

6. Można nadal przedłużyć na drugie półrocze Wypominki za swoich bliskich. Można też dopisać nowe osoby na Wypominki. Czynimy to w zakrystii po mszy św. lub w kancelarii.

7. Przypominamy, że do końca kwietnia PZ Caritas pomaga w rocznym rozliczeniu podatku PIT. Można to uczynić we wtorek lub czwartek w godz. 16.00 – 17.00 w pomieszczeniu biblioteki parafialnej.

8. W tym tygodniu 13 rodzin złożyło ofiary na malowanie kościoła =niektórzy w kopercie na tacę, inni w kancelarii oraz poprzez przelew bankowy. Za każdą ofiarę składamy – serdeczne Bóg zapłać.

***Jak można zauważyć, zostały ukończone prace malarskie w prezbiterium. Obecnie przygotowujemy prezbiterium do funkcjonowania i w następną niedzielę msze św. będą celebrowane ze stałego miejsca, na którym ponownie ustawimy ołtarz. Całość prac przygotowawczych i związanych z uzyskaniem pozwolenia konserwatora rozpoczęliśmy jeszcze przed pandemią w 2019 r. Koncepcję renowacji malatury przygotowała p. Beata Kępa-Wojtunik z Radomia i firma konserwatorska TEKTONIKA z Warszawy. Prace wykonywali konserwatorzy, absolwenci Akademii Sztuk Pięknych, którzy mają już długą praktykę zawodową.

***Pragnę jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy już złożyli swoje ofiary na te prace; dziękuje szczególnie sponsorom wszystkich 6 obrazów ściennych. Dziękuję p. Janowi Dąbrowskiemu –parafianinowi, właścicielowi firmy JADEX oraz zaprzyjaźnionej firmie ZBIGBET za ofiarowanie na czas prac całości systemu rusztowań. Prezbiterium uzyskało całkowicie nowe oświetlenie oraz dodatkowy system ledowego, wielokolorowego oświetlenia kompozycyjnego. Te prace wykonała firma FULL-MEDIA-SYSTEM, pana Pawła Irzmańśkiego. Jeszcze raz składam wielkie podziękowanie. Co do następnych etapów renowacji malatury w naszej świątyni będę informował we właściwym czasie.

9. Jak w każda niedzielę zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii: Ś+P          Wacław Korpysa; lat 66

Kazimierz Witczak; lat 69

Leszek Osuch; lat 63

We wtorek o godz. 10.00 będzie msza św. pogrzebowa Ś+P Marka Siwca.              Wieczny odpoczynek.