XVI NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO 18. LIPCA 2021.

1. W przyszłą niedzielę podczas mszy św. będziemy modlili się w intencji wszystkich kierowców i podróżujących. Uczynimy to przez pośrednictwo św. Krzysztofa. A po mszy o godz. 12.00 będzie poświęcenie pojazdów.

2. Biskup Marek Solarczyk zwraca się z prośbą, aby za tydzień po mszach św. przeprowadzić zbiórkę ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych po tegorocznych burzach i nawałnicach. Starajmy się włączyć w tę prośbę.

3. Papież Franciszek ogłosił, że niedziela najbliższa wspomnieniu świętych Anny i Joachima będzie dniem modlitwy za osoby starsze oraz za babcie i dziadków. Tę intencję również polecimy w najbliższą niedzielę.

4. W tym tygodniu 6 rodzin złożyło roczną ofiarę na rzecz przygotowania malowania następnej części kościoła. Bóg zapłać.

5. Polecamy nabywanie i czytanie prasy katolickiej.

6. Zachęcamy do nabywania:

* pamiątek naszego jubileuszu:

A/ pamiątkowa książka o parafii i dzielnicy. Ponieważ pierwszy nakład już się rozszedł, dlatego dodrukowaliśmy kolejne egzemplarze. Można już bez ograniczeń je nabywać.

B/ płytę ukazująca historię parafii

C/ album 2-płytowy pieśni nagrany przez parafialny chór

D/ Parafia nasza wydała w formie książkowej informator dotyczący obiektów zaprojektowanych przez architekta naszej świątyni, Stefana Szyllera. Opisuję 8 kościołów z naszego byłego województwa radomskiego oraz 2 obiekty przemysłowe. To bardzo ciekawa lektura. Można ja nabyć przy stoliku z prasą.