1. Dziś: po mszy się odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz chrześcijan prześladowanych. Fundacja wspomagająca to zadanie nazywa się „ Kościół w potrzebie”. Starajmy się włączyć w to papieskie dzieło pomocy.

2. Jutro nie będzie listopadowego spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

3. Środa:

* Klub seniora. Zapraszamy do Klubu Środowisk Twórczych „Łaźnia”, który znajduje się przy ul. Żeromskiego koło Parku. Spotkanie rozpocznie się o 10.00.

* 18.00 msza św. z racji imienin w intencji pana kościelnego Janusza. Zapraszamy do modlitwy w jego intencji.

4. Czwartek 22. dzień miesiąca, o 18.30 nabożeństwo do Jana Pawła II i ucałowanie relikwii.

5. W sobotę nie będzie spotkania wspólnoty osób żyjących w związkach bez sakramentu małżeństwa. Spotkanie odbędzie się 2. Grudnia po mszy świętej o g. 18

6. Za tydzień:

* ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Chrystusa Króla. To dzień patronalny Akcji Katolickiej. Msza z asystą AK o 10.30.

* 18.00 msza z asystą pielgrzymów z gr. 12A + po mszy spotkanie w domu parafialnym.

7. W tym tygodniu 6 rodzin złożyło roczne ofiary na remont kościoła i 2 nabyły medal 100 – lecia. Bóg zapłać. Zachęcamy parafian do dalszego nabywania pamiątkowych medali.

8. W kancelarii lub w zakrystii wpisujemy naszych bliskich na nabożeństwo Wypominek – rocznych i półrocznych. Na Wypominki przyjmujemy do końca listopada.

9. W niedzielę 16.12.2018 odbędzie się kolejna zbiórka krwi w ramach HDK im. Św. Jana Pawła II. Prosimy stałych krwiodawców jak i nowych do przygotowania się na ten dzień.

10. Polecamy prasę. Możemy również nabyć kalendarz ścienny na 2019 rok wydany przez Fundację bpa Jana Chrapka. Cena 5 zł.

11. Jak możemy zauważyć, w świątyni, w nawie głównej, są już zamontowane trzy odnowione, pozłocone żyrandole. Pragnę jeszcze raz serdecznie podziękować państwu: Bogumile i Januszowi Odzimkom, dawnym naszym parafianom; panu Janowi Dąbrowskiemu z ul. Miedzianej oraz państwu Elżbiecie i Janowi Kleczaj z ul. Wojska Polskiego za ofiary złożone na renowację. Koszt każdego z żyrandoli wynosił 9.000 zł. Dziękuję również panu Arturowi Rusinowi z ul. Litewskiej za nowe żarówki. Bóg zapłać.

Obecnie do zakładu pozłotniczego zostały przekazane dwa żyrandole z nawy poprzecznej. Są one znacznie mniejsze, dlatego koszt renowacji każdego z nich będzie wahał się granicach od 3000 do 3500 zł. Zachęcamy kolejnych parafian do ufundowania tego dzieła.