PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18 LUTEGO 2018.

 

1. Dziś: * po mszy o 12.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania oraz dla ich rodziców. Prowadzi ks. Sebastian.

* 17.00 nabożeństwo pasyjne – Gorzkie żale.

* 18.00 msza z asystą Rycerzy Kolumba i spotkanie po mszy św.

* rodzice Krzysia Czupryna pragną serdecznie podziękować wszystkim, którzy w ubiegłą niedziele złożyli swoje ofiary na leczenie chorego dziecka. Zebraliśmy kwotę 6200 zł, która została przekazana mamie Krzysia.

 

2. Jutro o 18.30 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

 

3. We wtorek: * 17.00 różaniec prowadzony przez wspólnoty modlitewne; * 18.40 adoracja eucharystyczna w kościele prowadzona przez wspólnotę charyzmatyczną – Zjednoczeni w Duchu.

 

4. W środę:

* 11.00 Klub seniora. Spotkanie u sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Struga. Zbiórka przed wejściem od strony ul. Struga.

* 18.30 rozpoczynamy kolejny cykl „Wieczorów z historią” prowadzony przez pana doktora Marcina Kwietnia. Temat: Drogi do niepodległości. Tak chcemy przygotowywać się do jubileuszu 100 – lecia odzyskania niepodległości. Zapraszamy wszystkich chętnych do Sali w domu parafialnym. W tym miesiącu wyjątkowo spotkanie będzie w środę a nie w czwartek.

 

5. Piątek:

* droga krzyżowa = 7.00 dla starszych; * 17.30 dla dzieci; 18.30 dla młodzieży i dorosłych – rozważania prowadzić będą osoby ze wspólnoty charyzmatycznej „Zjednoczeni w Duchu”. Papież Franciszek zwraca się z prośbą, aby w tym dniu modlić się i ofiarować post prosząc o pokój dla krajów afrykańskich – Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego.

* 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja eucharystyczna.

 

6. Sobota:

* do południa spotkania formacyjne dla ministrantów, kandydatów, lektorów, scholi dziewcząt = prowadzi x. Sebastian.

* 18.30 w domu parafialnym miesięczne spotkanie dla osób żyjących w związkach bez sakramentu małżeństwa

 

7. Niedziela za tydzień: * W kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu nasz alumn Łukasz Szymański otrzyma promocję akolita tu, która prowadzi w kierunku święceń kapłańskich. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz módlmy się o nowe powołania z naszej [parafii.

* 18.00 msza z asystą pielgrzymów z grupy 12A + spotkanie dla służb pielgrzymkowych. Za pielgrzymkę odpowiada x. Sebastian.

 

8. W tym tygodniu złożono 9 ofiar na remont kościoła. Bóg zapłać.

 

9. Polecamy prasę katolicką.

 

10. Z parafii pożegnaliśmy:

Ś+P     Mieczysław Borowski; ul. Kwiatowa; lat 69

            Anna Czerwonka; ul. Wesoła; lat 89

Wieczny odpoczynek.