V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.03.2018. REKOLEKCJE

1. Dziś:* od dzisiejszej niedzieli zasłaniamy krzyże aż do Wielkiego Piątku. To znak szczególnego przeżywania okresu Męki Pańskiej.

* 17.00 Gorzkie żale.

* rozpoczęły się rekolekcje dla dorosłych. Program rekolekcji jest wydrukowany i wyłożony na stoliku z prasą. Jeżeli ktoś jeszcze nie ma programu, proszę wziąć jeden egzemplarz do każdej rodziny.

* 18.00 msza z asystą Rycerzy Kolumba + po mszy spotkanie formacyjne.

*  po zakończeniu mszy św. będzie zbiórka ofiar do puszek na kwiaty i dekoracje Grobu Pańskiego.

2. Jutro uroczystość Św. Józefa i drugi dzień rekolekcji: msze i nauka = 6.30; 9.00; 18.00

*O 17.15 modlitwy APDŚ + 18.00 msza za tę wspólnotę.

* 19.00 po mszy rekolekcyjnej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

3. We wtorek trzeci dzień rekolekcji. W środę dzień spowiedzi rekolekcyjnej. Spowiedź od 6.00. Od 7.00 do 10.30 i od 16.00 do 19.30 spowiadać będą księża goście z dekanatu. Prosimy, aby w tych godzinach wszyscy się wyspowiadali.

4. W czwartek o 18.30 wykład z historii Polski pt. Drogi ku niepodległości. Przez ten cykl przygotowujemy się do jubileuszu 100 – lecia odzyskania niepodległości. Zachęcamy do wzięcia udziału w wykładzie.

5. Piątek:

* droga krzyżowa: * 7.00 dla dorosłych; * 17.30 dla dzieci; * 18.30 dla młodzieży i starszych – pójdziemy ulicami naszej parafii odprawiając to nabożeństwo pasyjne.

* od 8.30 wielkopostny dzień chorych. W zakrystii, w kancelarii lub telefonicznie zapisujemy osoby chore i starsze przebywające w domach do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Czynimy to do środy włącznie.

6. W sobotę rozpocznie się w naszej parafii peregrynacja relikwii Św. Brata Alberta. Całość inicjują Rycerze Kolumba. Zapraszamy wszystkich na uroczystą mszę św. Po mszy modlitwy i ucałowanie relikwii. Na tę mszę zachęcamy do przyniesienia w formie daru – koców, które będą przekazane do Krakowa, do ochronek im. brata Alberta. Możemy też taki koc przynieść w przyszłą niedzielę i przed mszą złożyć przy ołtarzu Serca Pana Jezusa. Koce mogą być używane, ale prosimy, by były czyste. Peregrynacja trwać będzie do 4 kwietnia.

7. Za tydzień rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia. Niedziela Palmowa:

* na każdej mszy będzie uroczyste poświęcenie palm oraz odczytanie opisu Męki Pańskiej; * 12.00 Chór parafialny odśpiewa Mękę Pańską,

*procesja z palmami. Prosimy, aby dzieci klas 3 i 4 miały swoje małe palmy. Poświęcenie odbędzie się przed kościołem. * przypominamy, że w nocy z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu na letni. Przesuniemy wskazówki zegarków o godzinę do przodu. Msze św. w Niedzielę Palmową będą już według czasu letniego.

8. W tym tygodniu złożono 15 ofiar na remont kościoła. Bóg zapłać.

9. Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. Pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P     Marianna Barankiewicz; ul. Ludwikowska; lat 102 – seniorka naszej parafii.

            Stefania Gospodarczyk; ul. Zapolskiej, lat 89.

Wieczny odpoczynek.