XXIX NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO – 18.10.2020.

1. Dziś:

* w całym Kościele rozpoczęcie tygodnia modlitw w intencjach misji.

* nie będzie spotkania formacyjnego dla Rycerzy Kolumba

 2. Ze względu na stan rozszerzającej się epidemii od dziś są zawieszone wszystkie spotkania grup formacyjnych – dzieci, młodzieży i dorosłych. Taki stan obowiązuje do 20 listopada. Po tym terminie będą podjęte dalsze decyzje.

Bardzo prosimy, aby każdy z nas stosował wszystkie zasady sanitarne, które są nakazane przez sanepid. To jest ważne dla naszego zdrowia, oraz dla zdrowia naszych bliskich.

 3. Za tydzień, w nocy z soboty na niedzielę będzie zmiana czasu z letniego na zimowy. Cofniemy zegarki o godzinę. Msze św. za tydzień będą już według czasu nowego.

 4. Na nabożeństwach różańcowych codziennie modlimy się za sędziów Trybunału Konstytucyjnego, aby wydali wyrok w sprawie ograniczenia aborcji i aby zabroniono zabijania dzieci ze względu na tzw. przesłankę eugeniczną [chodzi o dzieci z chorobą Downa]. W środę rozważania w tej intencji  poprowadzą osoby z AK.

 5. W tym tygodniu 5 rodzin złożyło swoje roczne ofiary- na tacę, na konto bankowe i w kancelarii – na cele gospodarcze parafii. Serdeczne – Bóg zapłać.

* pragnę podziękować Państwu Elżbiecie i Janowe Kleczaj za ofiarowanie nowego tabernakulum, które zostało zamontowane przy ołtarzu NSJ. Wchodząc do kościoła drzwiami od zakrystii pamiętajmy, aby przy bocznym ołtarzu uklęknąć.

* Jeszcze raz bardzo dziękuję Panu Janowi  Dąbrowskiemu z ul. Miedzianej , właścicielowi Firmy „Jadex” za wypożyczenie i montaż rusztowań   oraz Państwu Dorocie Paszkowskiej i Dominikowi Stefanowskiemu, właścicielom Firmy „Zbigbet” z ul. Chorzowskiej, za udostępnienie brakującej części rusztowań. To nieoceniona pomoc przy pracach konserwatorsko-malarskich prezbiterium naszej świątyni. Myślę, że już pod koniec tygodnia prace rozpocznie firma konserwatorska z Warszawy.

* Również bardzo serdecznie dziękuję Państwu Grażynie i Gustawowi Szmit z ul. Świerkowej za sponsorowanie renowacji głównego obrazu na ścianie czołowej prezbiterium – to oraz ukazujący scenę konania Jezusa na Golgocie.

* Są jeszcze w prezbiterium dwa obrazy mniejsze i dwa większe do konserwacji. Jeżeli ktoś chciałby również objąć sponsoringiem ich konserwację, to będziemy bardzo wdzięczni.

 6. Wpisujemy naszych zmarłych na nabożeństwo Wypominek na rok 2020/21. Czynimy to w kancelarii lub w zakrystii. Kartki wspominkowe są wyłożone na stoliku z prasą i na regale. Wpisujemy wypominki roczne, pół roczne i jednorazowe. Jednorazowe wypominki – modlimy się w dzień zaduszny, 2 listopada na kwadrans przed każdą mszą św.

* możemy nadal rezerwować w kancelarii terminy mszy św. na przyszły rok.

 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.