XX NIEDZIELA ZWYKŁA 18 SIERPNIA 2019.

 1. W czwartek 22 dzień sierpnia, po mszy wieczornej naboż. do Św. Jana Pawła II i ucałowanie relikwii.

2. Niedziela za tydzień: podczas mszy św. będzie występował zespół muzyczny „Elegia strun” z Tarnopola, z Ukrainy, dawne Polskie Kresy Wschodnie. Po mszy św. będą rozprowadzane płyty CD oraz będzie można złożyć ofiarę na polskie dzieci i młodzież żyjące w tamtych stronach.

 3. Jest już przygotowana księga intencji mszalnych na 2020 rok. Można w kancelarii rezerwować terminy mszy św.

4. Kancelaria prawna p. Kamila Dziury świadczy usługi prawne dotyczące spraw związanych z sakramentem małżeństwa. Wszystkie informacje są wywieszone na tablicy w kruchcie kościoła.

5. Szkoły TEB przy ul. Słowackiego 84 prowadzą zajęcia Uniwersytetu III wieku. W ramach programu są m.in. kursy florystyczne i bukieciarskie; kosmetyczne i inne. Ulotkę można pobrać ze stolika z prasą.

 6. W tym tygodniu 8 rodzin złożyło ofiary roczne na cele parafialne. Serdeczne – Bóg zapłać.

7. Bardzo prosimy, aby osoby, które zgłosiły się na jesienna pielgrzymkę do Torunia i Inowrocławia, która odbędzie się w sobotę 28 września wpłacały całość opłat do p. Barbary Głowackiej.

8. Już 30 osób zgłosiło się na pielgrzymkę do Medjugorje i Chorwacji, która jest zaplanowana w dniach 1 – 8 maja 2020 roku. Są jeszcze wolne miejsca. Kto chciałby pojechać, proszę o kontakt z ks. Proboszczem.

 9. Jak zawsze zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty

Śp. Krystyna Oleksy – lat 63. Wieczny odpoczynek