​IV NIEDZIELA ADWENTU 19. GRUDNIA 2021.

1. Dziś:

* bardzo serdec​​znie pragniemy podziękować tym, którzy przygotowali świąteczne paczki dla osób starszych i potrzebujących z naszej parafii. Parafialna Caritas już te świąteczne dary dostarczyła do wybranych osób.

* dziękujemy również Państwu Kalitom oraz Strusińskim z ul. Kościelnej za ofiarowanie do strojenia choinek pięknego kompletu świecidełek.

* zostały odrestaurowane trzy kolejne stacje Drogi krzyżowej. Są one umieszczone na ścianie od strony ul. Kościelnej. Dziękujemy trzem rodzinom, które sponsorowały renowacje tych stacji. W pracowni restauratorskiej są kolejne 4 stacje przeznaczone do odnowienia.

* w tym tygodniu 3 rodziny złożyły swoją roczną ofiarę na malowanie kościoła i 3 wpłaciły poprzez przelew bankowy. Dziękujemy.

2. Spowiedź w ciągu tygodnia codziennie od 6.00 do 6.30 i od 17.00 do 18.00

3. Wigilia świąt Bożego Narodzenia przypada w najbliższy piątek:

* msza św. tylko o godz. 6.30

* kancelaria czynna tylko rano od 8.00 do 9.00

* w tym dniu obowiązuje nas post od pokarmów mięsnych.

* w godzinach popołudniowych, w swoich rodzinach, będziemy przeżywać wieczerzę wigilijną. Na stoliku z prasą jest wydrukowany schemat przygotowania i przeżycia w duchu wiary wieczerzy wigilijnej. Kto nie ma z poprzednich lat, może wziąć ze sobą.

4. Boże Narodzenie:

* o północy pasterka, msza św. rozpoczynająca święta.

* pół godziny przed mszą akordeonowy koncert kolęd w wykonaniu Panów Piotra i Maksymiliana Wróblów

* msze św. w sobotę, w pierwszy dzień świąt według układu niedzielnego: 7.00; 9.00; 10.30;12.00 i 18.00.

5. Niedziela za tydzień to uroczystość Świętej Rodziny Z Nazaretu. Będziemy szczególnie modlili się za wszystkie rodziny naszej parafii.

6. Rozprowadzane są opłatki na tegoroczną Wigilię. Ofiary, które będą składane przy opłatku są przeznaczone na zakup pelletu, służącego do ogrzewania naszego kościoła.

* można też nabyć adwentowe świece – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

7. W naczyniu stojącym przy ołtarzu Jana Pawła II i przy chrzcielnicy znajduje się woda święcona, którą możemy wziąć do swoich domów. Będzie ona konieczna podczas wizyty duszpasterskiej.

8. Ważne informacje odnoszące się to tegorocznej kolędy:

* Pamiętamy, że w minionym roku nie odbyła się tradycyjna kolęda. Było to związane z drugą fazą panującej epidemii. Dziś sytuacja jest znacząco inna, bowiem kierunek i intensywność epidemii jest związany z możliwością przyjęcia szczepionki.

* Kolęda zawsze związana jest z modlitwą ofiarowaną w intencji rodziny, którą nawiedza kapłan. Dalej, najbardziej istotnym momentem kolędy jest udzielenie rodzinie Bożego błogosławieństwa na cały nadchodzący rok.

* Jako duszpasterze, chcemy w tym roku spotkać się podczas kolędy z parafianami. Informujemy, że każdy z księży odwiedzających domy parafian jest po potrójnym przyjęciu szczepionki przeciw covid-19. Będziemy zabezpieczeni poprzez maseczkę. Wizyta będzie trwała wyjątkowo krócej w danej rodzinie, będzie dominowała część modlitewna. Bardzo prosimy, aby również wszyscy członkowie rodziny byli w domach w maseczkach. Ponieważ wizyty będą krótsze, dlatego proszę przewidzieć również i to, że ksiądz będzie zasadniczo wcześniej w poszczególnych domach niż to było w latach ubiegłych.

* Szczegółowy program kolędy podany będzie w święta podczas ogłoszeń.

* Rozpoczniemy od poniedziałku po świętach tj. od 27.12.2021.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dziś do Gościa Niedzielnego dołączona jest płyta z kolędami, w wykonaniu polskich sióstr karmelitanek pracujących na Islandii.

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii:

Ś+P Elżbietę Fiołna Bulira; lat 67

Ireneusza Leśniewskiego; lat 70

Janinę Rokitę; lat 81

Elżbietę Derletę; lat 66

Wieczny odpoczynek.