NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 19 KWIETNIA 2020.

1. Dziś =

* tylko do dziś obowiązuje limit 5 osób mogących uczestniczyć we mszy św. Od jutra wchodzą nowe przepisy.

* pamiętamy, że każdy kto jest w kościele na mszy św. ma obowiązek mieć zakryty nos i usta. To wymóg epidemiologiczny.

* 15.00 nabożeństwo Koronki do Miłosierdzia Bożego. Będzie transmitowana przez naszą stronę internetową.

2. W czwartek przypadają imieniny ks. Jerzego. Msza św. w intencji solenizanta będzie odprawiona o godz. 18.00. Od jutra w naszym kościele może jednorazowo modlić się na mszy 100 osób. Dlatego zapraszamy licznych parafian na wspólną modlitwę za ks. Jerzego.

3. W sobotę dzień imienin obchodzi pan organista Jarosław. Msza św. w jego intencji będzie odprawiona o 18.00.

4. Pragniemy przypomnieć, że po uzgodnieniu z rodzicami dzieci klas 3, uroczystość Pierwszej Komunii św. została przeniesiona na wrzesień. Planowana jest ona w dwu grupach = w niedzielę 6. września grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1, a tydzień później w niedzielę 13. września dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 31.

5. Również rocznica Komunii Św. dzieci klas 4 będzie przeżywana jesienią.

6. Młodzież aktualnie ucząca się w  klasach 8 sakrament bierzmowania przyjmie również jesienią.

7. Pragnę poinformować, że zaplanowana na maj rowerowa pielgrzymka do Częstochowy zostaje odwołana. Osoby, które opłaciły pielgrzymkę proszę o odbiór pieniędzy.

8. Również odwołujemy czerwcową pielgrzymkę autokarową do Wilna. Osoby, które wpłaciły zaliczkę prosimy o odbiór pieniędzy.

9.  Przypominamy, że wszystkie msze św. odprawiane w naszym kościele, tak niedzielne jak i te odprawiane w ciągu tygodnia, są transmitowane przez parafialną stronę internetową. Zachęcamy do tej formy wspólnej modlitwy ze swojego kościoła.

10. Ponieważ na te święta jeszcze bardzo wiele osób nie wyspowiadało się, dlatego przypominamy, aby nie odkładać spowiedzi. To nasz obowiązek, aby pojednać się z Bogiem. Spowiedź odbywa się każdego dnia na ½  przed każdą mszą św.

11. Kancelaria parafialna jest otwarta bez zmian = wtorek, czwartek i piątek = 8.00 – 9.00 i 16.00 – 17.00.

12. Kto ma zamówioną mszę św. może zgłosić intencję bezpośrednio w kancelarii lub w zakrystii, albo telefonicznie, a ofiarę złożyć tuż przed mszą w zakrystii lub przelać na konto bankowe, zaznaczając w tytule, że to ofiara mszalna z danego dnia.

13. W minionym tygodniu 22 rodziny złożyły ofiarę „na tacę” poprzez przelew bankowy na konto parafialne lub składając ofiarę tacową w kancelarii. Za każdą ofiarę składam – serdeczne Bóg zapłać. Cieszy fakt, że coraz więcej parafian czuje swoją odpowiedzialność za utrzymanie materialne parafii. Tą formą składania ofiar można dalej włączać się w funkcjonowanie parafii.

14.  Teraz bardzo ważne informacje dotyczące aktualnych możliwości uczestnictwa w mszach i nabożeństwach:

**** Stosując się bardzo rzetelnie do aktualnie obowiązujących przepisów związanych z opanowaniem epidemii, informujemy, że:

A. każdy wierny przychodząc do kościoła ma mieć zakryty podczas nabożeństw nos i usta.

B. Komunię Św. przyjmujemy na dłoń okazując  wielki szacunek i uwielbienie Boga. Po otrzymaniu konsekrowanej hostii odchodzimy krok na bok i  przyjmujemy w obecności kapłana.

C. Od jutra w kościele może modlić proporcjonalna w stosunku po powierzchni kościoła liczba osób. Przyjęto zasadę = jedna osoba na 15 m2. Otóż nasza świątynia ma 1500 m2.

 Zatem = UWAGA !!!

–        Na każdej mszy św. w ciągu tygodnia, czyli o 6.30; 17.30 i 18.00 może modlić się po 100 osób. Pamiętamy, aby zachować ok. 2 metrów odległości między sobą. Zatem wracamy do normalności i mówimy, że codziennie każdy jak uczestniczył regularnie w codziennych mszach św. może do tego uczestnictwa powrócić.

–        Pogrzeby = w naszym kościele również w mszy pogrzebowej może uczestniczyć do 100 osób. Oczywiście zachowujemy odpowiednią odległość między sobą. W kondukcie żałobnym na cmentarzu obwiązuje przepis mówiący o min. 2 metrach odległości między osobami.  Widzimy zatem, że w praktyce również wracamy do Stanu sprzed rozpoczęcia epidemii.

–        niedzielne msze św:  wewnątrz naszego kościoła, od przyszłej niedzieli , tj. od 26. kwietnia może na każdej mszy jednorazowo modlić się do 100 osób. Będąc w kościele zachowujemy od siebie 2 m odległości.

Starajmy się, stosując do obowiązujących przepisów, aby korzystać z każdej możliwości modlitwy w kościele.

15. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P     Jana Gorczycę. Wieczny odpoczynek.