VII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO 19 LUTEGO 2023

1. Dziś:

* 18.00 msza św. z asystą Rycerzy Kolumba i spotkanie formacyjne.

* Rycerza Kolumba w całej Polsce przeprowadzają zbiórkę pomocy ludziom mieszkającym w Ukrainie. Przy ambonie są wyłożone kartony, do których można zakupić artykuły pomocowe. Dokładna informacja co należy zakupić do paczki jest wydrukowana i umieszczona w kartonie. Tak przygotowaną paczkę dostarczamy do zakrystii lub kancelarii do niedzieli 5 marca. Kto chce przygotować paczkę – proszę podejść i wziąć karton z opisem. Za każdą okazaną pomoc – serdecznie dziękujemy.

* w całej Polsce rozpoczyna się tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Pamiętajmy w swoich osobistych modlitwach o osobach uwikłanych w ten nałóg, prosząc Maryję o ich wyzwolenie z uzależnienia.

2. Jutro o 18.30 w sali w domu parafialnym spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

3. W środę popielcową rozpoczynamy w całym Kościele Katolickim okres Wielkiego Postu. To czas naszego duchowego przygotowania do Wielkanocy.

* msze św. o godz: 6.30; 9.00 i 18.00

* na każdej mszy pokutny obrzęd posypania głów popiołem.

* w tym dniu obowiązuje nas post ścisły: * powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych i spożywamy jeden posiłek pełny i dwa ograniczone.

* niech każdy z nas podejmie jakieś szczególne postanowienie na Wielki Post.

* wielka zachęta do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: w każdy piątek – Droga krzyżowa; w każdą niedzielę o 17.00 Gorzkie żale.

4. W piątek – droga krzyżowa:

* 7.00 dla starszych

* 17.30 dla dzieci

* 18.30 dla młodzieży i dorosłych. W ten piątek przypada pierwsza rocznica rozpoczęcia wojny w Ukrainie. Podczas nabożeństwa będziemy modlili się o zakończenie tej barbarzyńskiej wojny i o nastanie pokoju. Rozważania poprowadzą osoby z Parafialnego Zespołu Caritas.

5. Niedziela za tydzień:

* 12.00 msza św. z okazji imienin w intencji ks. Mirosława i ks. Radosława.

* 17.00 pierwsze nabożeństwo Gorzkich żali.

* 19.00 w sali w domu parafialnym spotkanie dla osób żyjących w związkach bez sakramentu małżeństwa.

6. PZ Caritas pomaga w rozliczaniu podatku PIT za 2022 rok. Można się zgłaszać w każdy wtorek w godz. 16.00 – 17.00 do sali w domu parafialnym. Należy mieć ze sobą rozliczenie za poprzedni, 2021 rok.

7.W tym tygodniu 8 rodzin złożyło swoje roczne ofiary na malowanie kościoła. Bóg zapłać.

8. Wielka zachęta do nabywania prasy katolickiej.