IV NIEDZIELA OKRESU WIELKIEGO POSTU 19 MARCA 2023.

1. Dziś:

* 18.00 msza św. w intencji wspólnoty modlitewnej – ADŚ

* 18.00 msza z asystą Rycerzy Kolumba i po mszy spotkanie formacyjne.

* w zakrystii można już zapisywać osoby na dzień chorych, który będzie 31 marca, w piątek po rekolekcjach. Rozpoczęcie od 8.30. W ciągu tygodnia można zgłaszać osoby chore w kancelarii lub telefonicznie.

2. Jutro o 18.30 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Prosimy o obecność wszystkich członków Rady, bowiem będziemy chcieli przygotować się do przeżycia Triduum Paschalnego.

3. W piątek:

* droga krzyżowa: * 7.00 dla starszych; * 17.30 dla dzieci; * 18.30 dla młodzieży i dorosłych. Rozważania przygotuje wspólnota modlitewna = Zjednoczeni w Duchu.

* 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja.

4. W sobotę:

* przypada uroczystość Zwiastowania NMP. Msze św.: * 6.30; * 9.00; * 18.00.

Jest to dzień modlitw w intencji uszanowania świętości życia poczętego.

* w nocy z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu. Przesuniemy zegarki o godzinę do przodu. Msze św. w niedzielę będą już według nowego, letniego czasu.

5. Niedziela za tydzień:

* rozpoczęcie parafialnych rekolekcji wielkopostnych. Program rekolekcji dla starszych jest wydrukowany i wyłożony na stoliku z prasą. Bardzo proszę wziąć po jednym egzemplarzu do każdej rodziny. Prosimy również wziąć dla swoich sąsiadów i zaprosić ich na rekolekcje.

* od przyszłego poniedziałku rekolekcje parafialne rozpoczynają również dzieci z naszych szkół podstawowych nr 31 z ul. Białej i nr 10 z ul. Długojowskiej oraz z przedszkola. Dzieci otrzymały już od katechetów całościowy program rekolekcji.

* rekolekcje dla młodzieży ze szkół średnich są organizowane przesz katechetów z poszczególnych szkół. Młodzież włącza się w rekolekcje szkolne.

* 19.00 w sali w domu parafialnym spotkanie formacyjne dla osób żyjących w związkach bez sakramentu małżeństwa. Zapraszamy wszystkich chętnych.

* w przyszłą niedzielę po mszach świętych będzie przeprowadzona zbiórka ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego. Prosimy o włączenie się w to dzieło.

6. PZ Caritas pomaga w rozliczaniu podatku PIT za 2022 rok. Można się zgłaszać w każdy wtorek oraz czwartek w godz. 16.00 – 17.00 do sali w domu parafialnym. Należy mieć ze sobą rozliczenie za poprzedni, 2021 rok.

7. W tym tygodniu 7 rodzin złożyło ofiarę roczną na dalsze malowanie kościoła oraz 2 rodziny wpłaciły przelewem na konto bankowe parafii. Serdeczne – Bóg zapłać. Pragnę poinformować, że rozpoczęcie prac przy nawie poprzecznej od strony ul. Kościelnej zaplanowane jest na czas bezpośrednio po świętach Wielkanocnych.

8. Trwają zapisy na IX Rowerową Pielgrzymkę na Jasną Górę, którą organizuje nasza Parafia. Wszystkie informacje znajdują się na naszej stronie internetowej i na fB. Do tej pory zapisało się 78 osób. Prosimy, aby osoby z naszej parafii, które planują wziąć udział w pielgrzymce nie odkładały zapisów, bowiem może zabraknąć miejsca.

9. Osoby z Klubu seniora w każdą niedzielę rozprowadzają prasę katolicką. Zachęcamy do nabywania.

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P Eugeniusza Sasina; lat 80. Wieczny odpoczynek