​XXV NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO 19 WRZEŚNIA 2021.

1. Dziś:

* Od 9.15 do 14.00 przed kościołem przy chodniku stoi autobus do poboru krwi. Zachęcamy stałym dawców z Parafialnego Klubu HD Krwi im. Św. Jana Pawła II oraz nowych, szczególnie młodych, którzy ukończyli 1​​8 rok życia, do oddania krwi. To wielki i szlachetny dar.

* 18.00 msza św. z asystą RK i po mszy św. spotkanie formacyjne.

2. Jutro o 18.30 pierwsze po wakacjach spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Prosimy o obecność wszystkich członków Rady, ponieważ będą planowane działania duszpasterskie na najbliższy czas.

3. W środę o 18.30 nabożeństwo do św. Jana Pawła II połączone z błogosławieństwem relikwiami świętego papieża.

4. W piątek o 15.00 nabożeństwo Koronki do miłosierdzia Bożego i adoracja eucharystyczna, która trwa do mszy wieczornej.

5. Niedziela za tydzień:

* 12.00 msza św. dla rodziców i dzieci, które rozpoczynają przygotowanie do Pierwszej Komunii Św. Po mszy św. spotkanie dla dzieci i osobno dla rodziców. Na tym spotkaniu zostaną poświęcone różańce dla dzieci, które rodzice nabywają sami.

* 18.00 msza św. dla pielgrzymów z grupy 12A. Po mszy św. spotkanie formacyjne.

*** 15.00 w parafii Św. Jana – Fara rozpoczęcie Radomskiego Marszu dla Życia i Rodziny. Zachęcamy całe rodziny do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

6. W tym tygodniu 6 rodzin złożyło roczną ofiarę na dalsze przygotowanie do malowania kościoła. Do tej pory przez 9 miesięcy tego roku swoje roczne ofiary złożyło 189 rodzin. Dla przypomnienia, w parafii mieszka ok. 2450 rodzin. Widzimy, że w dzieło malowania w tym roku włączyło się ok. 7% rodzin z parafii. Bardzo proszę wziąć sobie do serca tę prośbę, bowiem przy takim zainteresowaniu dalsze prace będą prawie niemożliwe.

7. Przypominamy i zachęcamy: w sobotę 9 października będziemy przeżywać cz. V Jubileuszu = pielgrzymkę dziękczynna na Jasną Górę. Wyjazd o 6.00; * 10.00 spotkanie w sali Różańcowej i prelekcja nt. Jasnej Góry; * 11.00 msza św., dziękczynna za dar Jubileuszu – w kaplicy cudownego obrazu MB; * 13.15 droga krzyżowa na wałach jasnogórskich. Koszt – 60 zł. Opłata przy zapisie przy stoliku z prasą lub w kancelarii. Do tej pory zapisało się dopiera ok. 80 osób.

8. Jest przygotowana księga intencji na 2022 rok. W godzinach pracy kancelarii można już rezerwować terminy mszy św. na rok przyszły.

9. Wielka zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej – dla osób starszych i dla dzieci.

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy:

Ś+P Ferdynanda Piekarskiego; lat 82

Kazimierę Wiśniewską; lat 93

Kazimierę Baryłę; lat 89 Wieczny odpoczynek.